Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Životní příběh Kožené dostal filmovou tvář

Česko

Slavnou českou mezzosopranistku čeká na jaře hned několik světových operních domů. Včera také představila svůj netradiční „barokní“ dokument.

BRNO Na světově uznávanou mezzosopranistku Magdalenu Koženou čeká na jaře velké turné po Spojených státech a kompletní koncertní provedení opery Julietta aneb Snář v Londýně. Předtím se v únoru poprvé představí ve velké roli Octaviána ve Straussově opeře Růžový kavalír na scéně Berlínské státní opery.

„Chtěla jsem ji vždycky zpívat, ale měla jsem pocit, že mám na to čas. A věřím, že mne tato role bude provázet třeba deset let,“ řekla nejúspěšnější česká pěvkyně současnosti. V dubnu pak odletí do USA, kde na ni čekají dva projekty.

Sebeironické pohledy Její životní příběh ve stylu barokního recitativu nově nabízí filmový dokument s názvem Magdalena. Menší film o velké zpěvačce. Životopis oblíbené pěvkyně netradiční formou zpracoval režisér Ondřej Havelka.

Předpremiéra téměř hodinového snímku se včera uskutečnila v beznadějně zaplněném kině Scala v Brně, rodném městě pěvkyně. „Byla to pro mne krásná spolupráce, protože to nebyl obyčejný dokumentární film, kdy zajede štáb k někomu do obýváku a člověk tam povídá svůj příběh. Ondřej do toho vnáší typický humor, který je mně velmi blízký a vlastní,“ řekla pěvkyně.

Dokument vypráví příběh o neskutečném snu malé holčičky vedoucím ke skutečnému životu pěvecké hvězdy. Sebeironické pohledy střídají autentické rozhovory v zákulisí velkých scén i v soukromí Kožené, která si během filmu brnká na cembalo. Diváci České televize mohou film zhlédnout 26. prosince na ČT 2.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!