Žižkov rozstřílel zavirované Teplice

PRAHA V sobotu začala mezi fotbalisty Teplic řádit virová infekce. I přesto se včera rozhodli zápas odehrát a v nepříznivém zdravotním stavu bojovat na hřišti Žižkova o druhé prvoligové vítězství. Neúspěšně. Žižkov handicapovaného soupeře nemilosrdně rozstřílel 3:0 a mohlo být hůř.

Do kabiny Severočechů dorazila kalamita na začátku víkendu. „Jde nejspíš o letní virové onemocnění, které se projevuje průjmem, teplotami a zvracením. Většinou přestává do 48 hodin. V Teplicích se ale rozšířilo mezi více lidí, takže se obávám, že se to v kádru bude dál šířit. I mně to v ordinaci sklátilo personál,“ popisoval tristní stav lékař teplického klubu Jan Štěrba.

Vir zkosil až polovinu základní sestavy a v teplickém klubu přemýšleli, že požádají svaz o odložení zápasu. Na základě lékařského posudku a zlepšení stavu většiny hráčů se rozhodli nastoupit.

Verbířovi nevyšla malá domů „Čekali jsme do rána, jak se to vyvine. Někteří hráči zvraceli na záchodě i celou noc. Základní sestavu se dozvěděli až ráno v autobuse,“ zmínil útrapy trenér teplických fotbalistů Jiří Plíšek.

Do základní sestavy nakonec nenastoupil jen útočník Tomáš Jun, který v minulém kole vstřelil hattrick. Těžko odhadnout, jak velký vliv měla na předvedený výkon nákaza a absence Juna, ale „nemocný“ byl především teplický fotbal.

Nepřesnosti, chyby v obraně, absolutní nemohoucnost směrem dopředu. Na hřišti jako by existoval pouze Žižkov. „Nechceme se vymlouvat, utkání vyhrál soupeř zaslouženě. Teď budeme hledat fotbalové problémy, ne zdravotní. V prvním poločase nás soupeř jasně přehrál. Položila nás ale až druhá nešťastná branka. Druhý poločas už hráči dohrávali s vypětím všech sil,“ přiznal Plíšek.

Hráči Žižkova rychlou nátlakovou hrou po zemi drtili teplickou obranu. Po krásné kombinaci už v sedmé minutě přesně zakončil Martin Vozábal.

Teplice se pak nadechovaly k nátlaku, ale jejich snahu definitivně zlomil až vlastní kapitán Pavel Verbíř. Pětatřicetiletý hráč je pověstný svým přehledem, tentokrát ale neustál presing žižkovského Vidličky a Xaviera a v nouzi vracel míč vyběhnuvšímu brankáři. Jenže jeho malou domů Belic nechytil, míč ho přeskočil a doputoval do prázdné brány. Kuriózní gól byl rázem na světě.

Nabuzení domácí pak tlačili až do konce zápasu, nastřelili dvakrát břevno a na 3:0 upravil v nastavení střídající Makedonec Naumov.

„Hráči slíbili po minulém kole zlepšení, a to splnili. Byla lepší obrana, nepustili jsme Teplice k žádné čisté gólovce a sami jsme hráli dobře dopředu. Skončit to mohlo daleko větším rozdílem,“ chválil své hráče žižkovský trenér Stanislav Griga.

Teplické lapálie však ještě nejsou zdaleka u konce. Choroba náhle postihla během zápasu i Antonína Rosu. „Musíme vyčkat na diagnózu. Výhoda teď je, že další zápas hrajeme až příští pondělí. Nemůžeme si dovolit hazardovat se zdravím hráčů,“ dodal Plíšek.

Viktoria Žižkov 3 FK Teplice 0

Branky: 6. Vozábal, 31. vlastní Verbíř, 90.+3 Naumov. Rozhodčí: Makovička -Slavík, Čecháček. ŽK: Procházka, Vozábal - Sabou. Diváci: 3925. Poločas: 2:0. Žižkov: Hruška - Šťastný, Labant, Gabriel, Xavier - Novotný (62. Hušbauer), Procházka, Vozábal (89. Houžvička), Koukal - Švancara (86. Naumov), Kalod. Teplice: Belic - Vidlička (46. Sabou), Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Doležal, Ljevakovič (74. Jun), Mareš - Smejkal (46. Mahmutovič), Vachoušek. HODNOCENÍ LN *** *