Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jsem nakažený, hrozil jehlou zloděj na benzince ve Vítkovicích. Zákazníci ho zneškodnili

Česko

  12:19
Dva zákazníci zadrželi zloděje, který kradl na benzinové čerpací stanici v ostravském obvodu Vítkovice. Po odhalení nejprve mával injekční stříkačkou a hrozil, že je nakažený a někoho bodne. Ani to však zákazníky neodradilo od toho, aby zloděje složili k zemi, zadrželi a předali policistům.

Dramatická situace se odehrála v létě, policie případ zveřejnila až nyní, kdy třicetiletého muže obvinila z krádeže a vydírání, za což mu hrozí až osmileté vězení.

Zloděj přišel na vítkovickou benzinku a skrytě začal vkládat sladkosti z regálu do své tašky. „Obsluha sice okamžitě reagovala, ale muž stačil utéct, i když při běhu se velká část lupu vysypala na zem. Dva zákazníci za ním vyběhli a na blízké tramvajové zastávce ho dostihli,“ popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Zloděje přiměli, aby se vrátil na benzinku, jenže po chvíli muž vytáhl injekční stříkačku s jehlou a křičel, že je nakažený a bude bodat. Poté opětovně z benzinové stanice utekl.

Úspěšné vyhrožování mu však dodalo tolik kuráže, že se rozhodl na benzinku vrátit pro poztrácené ukradené zboží. Těžce však narazil. Jeden muž se nezalekl a zloděje složil k zemi, vzápětí mu přispěchal na pomoc druhý muž. Na zemi ho společně drželi do doby, než přijela policie přivolaná obsluhou.

Autor:
Témata: Vítkovice

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat