Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

"Zloděj století" už nám neunikne, věří policisté

Česko

  7:00
PRAHA - "Zloděj století" František Procházka nemůže být v klidu. Přestože hurikán Sandy jeho zatčení v Dominikánské republice překazil a celá operace byla zveřejněna. Policisté věří, že Procházkovi ani zbylým třinácti zločincům se už nepodaří z ostrova zmizet.

Uprchlý zloděj století František Procházka foto: Reprofoto

 "Vzhledem k tomu, že s dominikánskou policií intenzivně spolupracujeme a je to ostrov, nemáme velké obavy, že nám zločinci uniknou. Pravděpodobně se o útěk někteří pokusí, ale nemyslíme si, že by se jim to povedlo," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí policejního prezidia Zuzana Součková.

Jestli má u sebe František Procházka celou částku - přes půl miliardy, kterou se mu podařilo ukrást, to by byla podle Součkové spekulace. Nějaké peníze pro pohodlný život u sebe ale určitě má. Policisté věří, že ani jachta mu nepomůže k útěku před dopadením a spravedlností.

ČTĚTE VÍCE

Dominikánská policie je celé akci nakloněná a s českými detektivy úzce spolupracuje. "Místní šéf policie slíbil, že zatýkání bude pokračovat," uvedla Součková.

Tamní policie se aktivně zapojila i proto, že dva z dopadených mužů se na ostrově dopustili závažné sexuální trestné činnosti. "O této trestné činnosti nemohu poskytnout bližší informace, protože případ tamní policie stále vyšetřuje," dodala Součková.

Čeští detektivové měli vyhlédnutých asi dvacet zločinců, které chtěli chytit. Kvůli hurikánu Sandy, který se přehnal Karibikem a znemožnil přístup do některých oblastí, jich zatím zadrželi pouze sedm.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat