3. listopadu 2011 9:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zloději přerušili provoz na koridoru do Rakouska

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

ČESKÉ BUDĚJOVICE Pravděpodobně zloději v noci na dnešek přerušili provoz na čtvrtém železničním koridoru Praha - Dolní Dvořiště - Rakousko u Hluboké nad Vltavou. Lokomotiva nákladního vlaku tam strhla elektrické vedení nad jednou z kolejí.

Později se zjistilo, že lano bylo poškozené, zloději jej nařízli. Provoz na jedné z kolejí se podařil obnovit od 02:40, řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Cestující musí počítat se zpožděním rychlíků.

Porucha podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové ovlivní desítky spojů v železničním uzlu České Budějovice - Praha - Plzeň - Jihlava. "Cestující musí počítat se zpožděním pět až 15 minut. Zatím nevíme, kdy bude porucha dodávek elektrické energie obnovena i na druhé koleji," uvedla.

Trakční vedení nad kolejí strhl strojvůdce lokomotivy nákladního vlaku dopravce Cargo, ale byl v tom nevinně, lana byla naříznutá. "Zloděj se pravděpodobně připravoval na noční krádež. Vlak úsekem u Hluboké poblíže odbočky na Nemanice projížděl ve středu ve 23:00," popsal Halla. Zloději podle něj využívají pracovního ruchu na modernizaci koridoru na Českobudějovicku.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz