Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Zlom covidové epidemie v Česku? Čísla ve středu po dlouhé době vzrostla

Laboratoř, kde se testují vzorky na covid-19. foto:  Dan Materna, MAFRA

Aktualizováno
Ve středu přibylo v ČR 161 případů covidu, o čtvrtinu víc než před týdnem. Reprodukční číslo stouplo na 0,9, což je nejvyšší hodnota od 15. dubna.
  10:03

V Praze epidemie stagnuje až mírně roste, sdělil Vojtěch. Podle Duška za to mohou mladší ročníky

V Česku přibylo ve středu 161 potvrzených případů onemocnění covid-19, o čtvrtinu víc než před týdnem. Je to teprve druhý mezitýdenní nárůst od 12. dubna, kdy ale statistiku ovlivnily Velikonoce. Reprodukční číslo stouplo na 0,9, což je nejvyšší hodnota od 15. dubna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Mezitýdenní nárůst počtu nově prokázaných případů zaznamenali zdravotničtí statistici tuto neděli, kdy testy odhalily 57 případů. O týden dříve jich bylo 41. 

Nejvýrazněji se koronavirus v současnosti šíří na Českokrumlovsku, kde za týden přibylo 26 nových případů onemocnění na 100 tisíc obyvatel. Následuje Praha s více než 16 případy za sedm dní, těsně následovaná Ostravou.

Na středečním jednání sněmovního zdravotního výboru uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), že epidemie koronaviru v Praze stagnuje až mírně roste, v ostatních regionech klesá. 

Nových případů za týden na 100 tisíc obyvatel je v metropoli 17,2, zatímco celostátní průměr je 7,5. V ostatních regionech je situace klidná, druhý nehorší Liberecký a Jihočeský kraj mají incidenční číslo devět.

„Asi to není tak, že bychom z toho dělali teď nějaké zásadní závěry, ale je to třeba zmínit,“ řekl poslancům Vojtěch.

V nemocnicích je s prokázaným covidem hospitalizováno 75 pacientů, z toho 12 v těžkém stavu. Před týdnem byl počet hospitalizovaných o 41 případů vyšší.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat