19. června 2013 12:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mění Schwarzenberg názor na Kubu? Dosud ho odmítal, dnes se sejdou

Pověřený předseda ODS Martin Kuba (uprostřed), místopředseda strany Tomáš Chalupa (vlevo) a místopředsedkyně strany a předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (vpravo) po jednání výkonné rady ODS v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pověřený předseda ODS Martin Kuba (uprostřed), místopředseda strany Tomáš Chalupa (vlevo) a místopředsedkyně strany a předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (vpravo) po jednání výkonné rady ODS v Praze. | foto: ČTK

PRAHA Předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se dnes sejde s ministrem průmyslu Martinem Kubou (ODS). Téma schůzky je jasné: kdo obsadí premiérský post po Petru Nečasovi (ODS). Horkého favorita na křeslo předsedy vlády Kubu přitom Schwarzenberg dosud odmítal.

"Nevylučuji, že při neformálních schůzkách jména určitě padají," řekl o hledání kandidáta na nového premiéra šéf poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík (STAN).

Čtěte vše o hledání nového premiéra:

"Pokud vím, pan předseda Schwarzenberg se dnes sejde s panem ministrem Kubou," dodal na dotaz LN. Ministr průmyslu je tak, zdá se, opět o krůček blíže premiérskému křeslu.

Podle zákulisních informací přitom TOP 09 Kubu jako předsedu vlády odmítá. Stejně jako řada dalších politiků se obává, že za ním stojí "kníže z Hluboké" - jihočeský kmotr Pavel Dlouhý (ODS).

kalJan Kálal
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Sny mladých o bydlení narážejí na mizivé úspory, většina na hypotéku nedosáhne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ceny bytů dál rostou a dostupnost bydlení pro mladé rodiny se stále zhoršuje. Jak ukazuje průzkum Hypoteční banky,...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zábavnou stavebnici pro nejmenší LEGO® DUPLO® Tropický ostrov
SOUTĚŽ: Vyhrajte zábavnou stavebnici pro nejmenší LEGO® DUPLO® Tropický ostrov

Pojďte si s námi zasoutěžit a vyhrajte LEGO® DUPLO® Tropický ostrov. Veselé tvoření podporuje emoční vývoj i rozvoj jemné motoriky. Odpovězte na jednoduchou otázku a získejte krásnou stavebnici.