2. září 2012 14:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Změny v MHD: Vystoupit, popojít a nastoupit zpět

Autobusová linka 191 se na Strahově promění na linku 143. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobusová linka 191 se na Strahově promění na linku 143. | foto: iDNES.tv

PRAHA Radikální změny v jízdním řádu pražské MHD přinesly řadu kuriózních situací. Pokud chtějí například cestující jet autobusem ze Smíchova do Dejvic, vyjedou linkou 191, na Strahově vystoupí, popojdou několik metrů, nastoupí opět do stejného autobusu, který se mezitím proměnil na linku 143, a pokračují v cestě dál. Na podivnou novinku upozornil server iDNES.cz.

Změny v systému pražské hromadné dopravy odstartovaly teprve v sobotu, na internetu už se ale objevují první záznamy zmatečných situací, které nový jízdní řád přináší. A samozřejmostí jsou peprné komentáře naštvaných cestujících.

O proměně autobusové linky 191 na číslo 143 v průběhu cesty informoval server iDNES.cz. Z nádraží Na Knížecí do Dejvic míří pouze každý druhý spoj 191, ostatní končí na zastávce Stadion Strahov.

Pokud tedy lidé chtějí pokračovat dál, musí popojít pár metrů na vedlejší zastávku a nastoupit opět do stejného autobusu, tentokrát ale s jiným číslem.

Jak se vám cestuje?

Vážení čtenáři,

jak se vám cestuje s překopanými jízdními řády v Praze? Napište nám své postřehy na e-mail internet@lidovky.cz nebo nám můžete zaslat krátkou zprávu do 140 znaků na Twitter. Označte jí prosím hashtagem  #MHD.

Výraznější komplikace při zavádění nového systému zatím nenastaly. Klíčové bude ale pondělí, kdy pražská MHD přepraví řádově více lidí než o víkendu.

V sobotu zaznamenali pracovníci informačního centra pražského dopravního podniku zvýšený počet volajících s dotazy ohledně nových změnách.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejčastějším dotazem, který lidé kladou, je důvod, proč se vůbec změny v dopravě dějí. Někteří jsou změnami zaskočeni a potřebují poradit nový spoj.

Lidovky.cz