27. září 2019 10:25, aktualizováno  13:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zmizelé letadlo, které v noci hledali policisté, se našlo na Klatovsku. Zahynuli v něm dva lidé

Vrtulník, který hledal ztracené letadlo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrtulník, který hledal ztracené letadlo. | foto: Policie ČR

Klatovy Policie nalezla na Plzeňsku spadlé malé sportovní letadlo. Při pádu zemřela osmatřicetiletá žena a třiašedesátiletý muž z Klatovska. Více lidí v letadle nebylo. Po letadle policisté pátrali od čtvrtka. Do hledání se zapojily vrtulníky policie i armády.

Policie našla dnes před 9:00 v lese u obce Petrovice u Měčína na Klatovsku malé sportovní letadlo a dva mrtvé. Po pohřešovaném letadle, které se naposledy ozvalo ve čtvrtek kolem 20:30 v okolí Žinkov na jižním Plzeňsku, pátrala policie od noci. Do hledání se zapojily i vrtulníky police a armády, řekla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. 

Nehoda se stala na pomezí okresů Klatovy a Plzeň-jih. Petrovice jsou vzdušnou čarou asi šest kilometrů od místa, odkud se ve čtvrtek večer naposledy letadlo ozvalo, když žádalo o možnost přistání na letišti Chaloupky u Klatov, řekla Ladmanová. Do Chaloupek ale už nedoletělo. Naposledy se ozvalo u Vojovic nedaleko Žinkov na Plzeňsku, odkud je to podle map do Chaloupek vzdušnou čarou asi 15 kilometrů. 

Když letadlo na letiště ve čtvrtek večer nedoletělo, rozběhlo se pátrání, uvedla mluvčí. V noci se letadlo nepodařilo najít. Do pátrání se zapojili kromě vrtulníků také policisté z různých oddělení a policejní psovodi se psy. Vrak našli pátrači dnes ráno z vrtulníku.

Na místo pádu letadla přijeli kolem poledne odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kteří budou spolu s policií zjišťovat okolnosti nehody. Až skončí na místě s vyšetřováním, hasiči pomohou s vyzvednutím letadla z lesního terénu. Příčinu úmrtí určí u posádky letadla nařízená soudní pitva, řekla Ladmanová. Zatím neuvedla, kdo letadlo řídil, ani odkud letělo.

Podle fotoreportéra ČTK havarované letadlo zůstalo částečně v polámaných větvích vzrostlých stromů, část trosek dopadla na zem.

ČTK
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.