Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Značky se vyplatí kupovat v outletech

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Ráda se oblékám moderně. Někdy si kupuji módní časopisy, pak ale žasnu nad těmi obrovskými částkami, které jsou tam uvedeny. Nemám za muže milionáře a bohužel ani můj plat není vysoký. Jak a kde mám nakupovat ? I. L. Souhlasím s vámi. Je ale třeba uvážit, co všechno je v ceně drahého výrobku započítáno: vedle kvality je to i marže pro obchodníky, vybavení butiků od renomovaných architektů, reklamní kampaně, honoráře pro supermodelky… Financování módního byznysu klidně přenechte jiným a módní časopisy berte jen jako inspiraci.

Podobné oděvy si můžete nechat ušít nebo se podívejte po jejich napodobeninách (v Zaře, Mangu nebo H&M). Nejvýhodněji se značkové oblečení dá pořídit v outletech, kde se prodávají většinou loňské kolekce o 30 až 70 % levněji. Celé outletové městečko najdete ve Freeportu Hatě u Znojma, velká je i Fashion Arena v pražských Štěrboholích. Outletové obchůdky ale najdete i v centru Prahy, a často s renomovanějšími značkami: například v Masné ulici mají kolekce Versace, Salvatore Ferragamo, Dolce&Gabbana a Giorgio Armani (www.prospektamoda. cz), v Nana VOGUE v Benediktské ulici hned za OD Kotva mají Roberta Cavalliho, Versaceho, Max Maru a Bosse.

Nejvíc se ovšem vyplatí vyrazit za nákupy do sousedních zemí. Z mnoha zdrojů jsem slyšela o městečku Metzingen poblíž Stuttgartu (www.outletcity-metzingen. com) a na vlastní peněženku jsem nedávno pocítila návštěvu Designer Outletu v rakouském Parndorfu (asi 30 km od Bratislavy, www.designeroutletparndorf. at). Při cestách do Alp se můžete zastavit v nově otevřeném domě Designer Outlet v Salcburku.

***

Svoje dotazy pište na modniordinace@lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?