Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zpoždění u nádraží řeší policie

Česko

ZÁBŘEH S více než ročním zpožděním skončila oprava prostoru před nádražím v Zábřehu. Investice, která zahrnovala vybudování nových chodníků, míst k parkování či autobusových zastávek, si vyžádala více než 47 milionů korun - oproti původním plánům se cena vyšplhala na více než dvojnásobek.

„Prodlevu a navýšení nákladů zapříčinil špatně vypracovaný projekt,“ řekl mluvčí radnice Milan Kratochvíl. Podle starosty Zdeňka Koláře již radnice podala trestní oznámení na neznámého pachatele. „Zda se najde viník, to bude záležet na policejním vyšetřování,“ uvedl starosta.

Město se do investice pustilo loni v srpnu a harmonogram počítal s tím, že úpravy budou hotové týž rok v listopadu. „Ukázalo se ale, že upravený projekt, podle kterého se začalo stavět, není dobrý. Počítal s nízkým počtem míst k parkování či s umístěním autobusových zastávek dále od vlakového nádraží,“ uvedl mluvčí.

Kvůli problémům se stavební práce loni v prosinci skončily a firma je obnovila až letos v srpnu. Vedení města v mezidobí rozhodlo, že prostor před železniční stanicí bude mít podobu navrhovanou v původním projektu architekta Miloslava Tempíra. Díky tomu vyrostlo u nádraží parkoviště se 130 místy, podle předešlého projektu mělo mít 43 míst. Změnila se také poloha autobusového nádraží, které je nyní v těsné blízkosti výpravní budovy Českých drah. Podle předchozího záměru mělo být asi 200 metrů od vlakového nádraží.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: