Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: bomba v Brně, Haškova marketingová bomba a kabelky Nagyové

Vraždy

  20:26
PRAHA - Byla to bombastická oznámení. Policie zatkla první české teroristy chystající útok, nalezl se nástražný výbušný systém. Jenže bylo to opravdu tak „horké“? Tady jsou zprávy dne.

Prezident Miloš Zeman zakončil svou návštěvu v Síni slávy podpisem do pamětní knihy. Na snímku jsou vlevo Tomáš Král, Dominik Hašek a majitel obchodního centra Tamir Winterstein. foto: ČTK

Konstrukce případu, v němž policie stíhá „první české teroristy“, se drolí. Vypadl důležitý dílek. Aleš K., v jehož brněnském bytě detektivové nalezli nástražný výbušný systém, nemá nic společného se skupinou, která měla podle vyšetřovatelů připravovat útok na vlak s vojenským materiálem. Alespoň podle mínění státních zástupců.

Podle vnitra sílí krajní levice. Pravicoví extremisté jsou v krizi

Policisté zatýkali Aleše K. při velké operaci namířené proti levicovým extrémistům, které vyšetřovatelé podezřívali původně ze zapálení policejních aut, nakonec je však obvinili z přípravy útoku na vojenský vlak. Podle nejnovějších informací Alešův případ ze spisu zmizel. Důvod? „V usnesení je výslovně napsáno, že se nepodařila prokázat žádná souvislost,“ potvrdil informaci serveru Lidovky.cz advokát jedné z obviněných Pavel Uhl.

Policie zasahovala 28. dubna na několika místech České republiky v rámci akce...

Nástražné zařízení nalezené v Brně tedy žádnou roli v útoku na vojenský vlak nemělo sehrát.

Nečesanému pomohly na svobodu známost otce s političkou i miliony za obhajobu

Podivnosti se dějí také kolem rodiny Nečesaných. Zatímco syn Lukáš byl před nedávnem osvobozen poté, co ho soud možná zcela nesmyslně odsoudil za pokus o vraždu, potíže mají nyní jeho rodiče. Spolu s ředitelem Krajské nemocnice Liberec Luďkem Nečesaným obvinila ve středu policie i jeho ženu Šárku. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti jí hrozí tři až osm let vězení.

Nejvyšší soud v Brně zrušil 20. května třiadvacetiletému Lukáši Nečesanému trest 13 let vězení za pokus o vraždu. Radost z jeho propuštění měla i jeho přítelkyně.

Nečesaný je přesvědčen o tom, že za jeho obviněním je snaha odříznout ho od financí a zabránit mu v boji za osvobození syna Lukáše, který byl odsouzen k 13 letům vězení za vraždu.  „Policie mi ve středu zabavila 200 tisíc korun v hotovosti z trezoru, údajně že to má být nějaká záruka za škody, které jsem způsobil. Obstavili mi i účty,“ řekl Nečesaný. V boji za syna ho to ale podle něj rozhodně nezastaví.

V další kauze, kterou sledujeme, nejde ani o bomby ani vraždy. Ale o něco zcela přízemního v podobě mamonu. Detektivové věří, že Janě Nagyové věnoval kabelku za bezmála 200 tisíc korun. Exministr Vladimír Tošovský se ale brání, že někdejší šéfce Nečasova kabinetu nic nedal. Dokonce popírá, že by ji znal, a to také řekl na policii.

Jana Nečasová, dříve Nagyová, s manželem, expremiérem Petrem Nečasem

Jak nedávno informoval server Lidovky.cz a LN, Jana Nagyová (dnes Nečasová) si ve funkci šéfky premiérova kabinetu přišla na dárky v hodnotě téměř 9,7 milionu korun. „Pan předseda paní Nečasovou nezná, nikdy se s ní nesetkal a žádný dar jí nedal. To je vše, co vám k tomu mohu říct,“ vzkázal Tošovský po Barboře Peterové, mluvčí ČEPS.

Tak určitě, řekl by na to jakýkoliv český sportovec. Tahle odpověď je totiž jaksi univerzální a velmi oblíbená. Jeden bývalý hokejový brankář se ale umí vyjadřovat velmi originálně. Ba co víc, on baví!

Velice svérázným způsobem propaguje svůj nový produkt na sociálních sítích Dominik Hašek. Na facebooku vznikají recesistické skupiny jako Marketingová škola Dominika Haška, oficiální profil Smarty drinku se jen hemží ‚trolícími‘ příspěvky a komentáři.

Pocta pro naganské šampiony. Hašek a Reichel vstoupili do Síně slávy IIHF

Hašek se nenechal odradit svým prvním podnikatelským fiaskem s firmou Dominátor a pustil se do dalšího ambiciózního projektu. Nalákat má heslo „on baví“ a videa v hlavní roli s Haškem, majitelem a jednatelem společnosti. Poslední takové dosáhlo na český facebook mimořádné sledovanosti přes 70 tisíc zhlédnutí. Slavný brankář se v něm rozčiluje nad označením, že jeho produkt je energy drink.

Možná by mohl Haškových marketingových dovedností využívat i magistrát. Vedení Prahy v čele s Adrianou Krnáčovou (za ANO) se totiž chystá podpořit dražší variantu výstavby nového metra D. Padesátimiliardový projekt se tak podle dokumentu, který má server Lidovky.cz, prodraží o 1,7 miliardy. Za to Praha dostane mimo jiné metro bez řidičů a zábrany proti sebevrahům.

Pražští radní dostanou zřejmě už v úterý k hlasování materiál, který oficiálně změní strategii budování nové trasy metra. V tuto chvíli totiž platí, že se linka D – plánovaná z Náměstí Míru do stanice Depo Písnice – bude stavět pro stávající vlaky podzemní dráhy, které obsluhují řidiči.

Propagační plakát oznamující zahájení provozu pražského metra.

Manažeři z pražského dopravního podniku ale vždy spíše tíhli k variantě nákupu nových vagonů řízených automatem.

Tak hezké svezení.

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...