Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: Bulhaři touží po pražských tramvajích i Zemanovy trable

Kazachstán

  19:55
PRAHA - Co přineslo úterý 22. prosince, kromě někdy i hektického finiše s přípravou Vánoc? Na prvním místě ostrou řeckou reakci na Zemanovy věty, dále jsme psali o zájmu Bulharů o pražské tramvaje a v pravidelném seriálu jsme přinesli popis života v Kazachstánu.

Koprolalie je postižení, které nutí pacienta k přehnanému užívání hrubých až obscénních výrazů. Miloš Zeman, velký fanoušek Putina a pozorný student čínské demokracie se v tomto roce vyznamenal tolikrát, že některé excesy zastíní druhé. foto: Lidovky.cz

Strojvedoucí Jan Černý, který při tragickém neštěstí na přejezdu u Studénky...

Zraněný strojvůdce ze Studénky bude na Vánoce doma. Lidé na něj vybrali už 3,6 milionu
Zraněný strojvedoucí z letošního vlakového neštěstí u Studénky bude na Vánoce doma. Po svátcích Jan Černý, který při nehodě přišel o nohu, nastoupí na rehabilitace. „Kamarádi už mu sehnali jeden vozík a další bude mít na cestu domů,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz Jiří Běhounek, který navíc organizuje charitativní sbírku. Ta k úterku čítá 3,6 milionu korun.

Kauza lihové mafie: Šéf skupiny Březina dostal třináct let, jeho bratr čtyři
Šéf lihové mafie Radek Březina půjde za rozsáhlé obchody s lihem na 13 let do vězení. Olomoucký soud v úterý také rozhodl o propadnutí jeho majetku, včetně vystavených směnek. Jeho bratr Tomáš, který byl jeho nejbližším spolupracovníkem, si odpyká čtyři roky. Také on přišel o majetek. Žalobce mu jako jedinému přisoudil status spolupracujícího, neboť pomohl zásadně odkrýt trestnou činnost skupiny, která připravila stát o 6,39 miliardy na daních.

K Zemanově roztržce jsme také vydali:

Řecko odvolalo z Prahy velvyslance. Jde o reakci na ‚nepřátelské výroky‘ prezidenta Zemana
Prezident Miloš Zeman opět přispěl k vyostření diplomatických vztahů. Atény se rozhodly povolat zpět do Řecka na konzultace svého velvyslance Panayotise Sarrise v reakci na Zemanova slova, že Česko může vstoupit do eurozóny, až se vyřeší účast Řecka. Informaci serveru Lidovky.cz potvrdilo řecké velvyslanectví. Velvyslanec už v úterý odletěl.

Islámská koalice proti teroru? Hezký slogan k ničemu, míní íránský diplomat
Syrská vláda a opozice musí vyřešit své spory a společně porazit teroristy, tvrdí Madžíd Takht Ravanší, náměstek íránského ministra zahraničí a vyjednávač jaderné dohody. „Dá’iš (Islámský stát) představuje nebezpečí pro všechny lidi na celém světě. Každá země má povinnost proti němu bojovat,“ říká v rozhovoru pro LN.

Bulhaři píší primátorce Krnáčové: Prodejte nám 25 tramvají, rozvíjíme se
Na velmi dobré cestě je prodej až 25 pražských tramvají do Sofie. Zástupci bulharské metropole mají velký zájem o soupravy označované jako T6. Pro obě strany půjde o dobrý obchod – Sofie vylepší svůj vozový park a Praha zpeněží vlaky, které by stejně časem vyřadila.

To nejvtipnější z Premier League: De Bruyne a jeho kolize s rohovým praporkem
Jako každý týden i po 17. kole anglické fotbalové Premier League vám přinášíme sestřih parádních kliček a nejvtipnějších momentů. Vítězem je jednoznačně rohový kop Kevina De Bruyne z utkání Arsenal vs. Manchester City. „Kolik že stojíš?“ ptají se fanoušci Manchesteru po vtipné hráčově kolizi s praporkem. V našem sestřihu je však mnohem více...

V Kazachstánu vás překvapí porážka zvířat před začátkem fotbalu, říká Češka
Helena Mahuas se do Kazachstánu přestěhovala kvůli manželovi, který zde dostal práci před dvěma lety. „Česká republika je v Kazachstánu velmi populární. Mnoho lidi vystudovalo nebo studuje vysokou školu v České republice. Stalo se nám několikrát na ulici, že jsme se s kamarádkou bavily česky a oslovil nás Kazach mluvící plynnou češtinou,“ říká.

POHNUTÉ OSUDY: Nevinný s cejchem devianta. Příběh plachého Jana Šafránka skrývá příliš absurdit
Kdyby jeho příběh někdo zfilmoval, zřejmě by to nefungovalo. Osud tichého muže s plachým úsměvem skrývá až příliš absurdit. Jen stěží uvěřitelných.

Jan Šafránek.

Autor: