Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: 72 laviček jako symbol dotační tuposti i zrada ve skandálu Dieselgate

Česko

  19:53
PRAHA - Lavičky, kam se podíváš. Napětí v uprchlických ubytovnách v Německu. Skon herce a komika Lubomíra Lipského. Vítejte u přehledu zpráv dne.

Vnitroblok Mládežnické ulice v Mladé Boleslavi. foto:  Petr Topič, MAFRA


Za socialismu, když na stavbě potřebovali beton, tak nebyl. A pak, po nějaké době, ho přivezli zase moc. Tak ho dělníci nalili do země, protože vrátit ho v komunistickém hospodářství nemohli - kvůli byrokracii a kvůli tomu, že v řízeném plánování by z toho někdo měl opletačky.

Ta doba je naštěstí dávno pryč... Nebo není?

Dnes jsme na serveru Lidovky.cz přinesli znepokojivou zprávu, která silně připomíná hospodaření s betonem. V Mladé Boleslavi mají sídliště, tvoří ho tři panelové domy. A v rámci revitalizace sídliště pořídili 72 laviček. Ačkoli je místní ani nechtějí, protože teď na nich sedávají podle nich hlavně bezdomovci a narkomani.

Jenže evropskou dotaci bylo třeba vyčerpat, tak se nakupovalo a nakupovalo a vznikl lavičkový háj. A odmontovat se lavičky nedají, to by bylo porušení podmínek dotace. Takže v Boleslavi mají lavičky. Přejeme příjemné posezení. Celý článek si přečtěte ZDE: Když platí Evropská unie. V Boleslavi nasázeli ke třem panelákům 72 laviček

Premiér Bohuslav Sobotka dostal nápad: Ať maďarské hranice Schengenu chrání všechny země Visegrádu, napsal český předseda vlády na sociální síť. O detailech budou podle něj jednat ministři vnitra čtyř zemí.

K tématu uprchlické krize jsme dnes vydali:

V kauze, kterou server Lidovky.cz sleduje, se dnes pohly ledy. Předsedkyně energetického úřadu Alena Vitásková má totiž konečně advokáta. Soudem přidělený Tomáš Beránek sice prohlásil, že je podjatý, soud ale rozhodl, že zastupování Vitáskové nic nebrání. Jejího případu se tak chopí Beránkův kolega ze stejné advokátní kanceláře Petr Melichar. Půjde Vitásková konečně k výslechu? Čtěte zde:

Znepokojivé zjištění přišlo z Ukrajiny. Mezinárodní pozorovatelé tvrdí, že na území kontrolovaném proruskými separatisty na východě Ukrajiny viděli tento týden další ruský zbraňový systém. Podle agentury Reuters může jít o důkaz trvající angažovanosti Moskvy na Ukrajině, přestože se v poslední době její pozornost obrátila na Sýrii. Více zde:

Přišla bohužel jedna smutná zpráva: zemřel Lubomír Lipský. Bylo 92 let. „Vždycky jsem se snažil, abych vkusně pobavil a rozesmál publikum,“ řekl Lipský před časem o svém uměleckém krédu. A protože ani ve vysokém věku nepolevil, v posledních letech se přikláněl spíš k dalšímu heslu - že je totiž lepší se opotřebovat, nežli zrezivět. Článek si přečtěte ZDE, na fotočlánek, který mapuje Lipského kariéru, se podívejte ZDE, rozhovor s Lipským, který poskytl v roce 2002 magazínu Pátek LN, najdete ZDE.

Lubomír Lipský (2005).

Lubomír Lipský (2005).

Další zprávy dne telegraficky:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!