15. července 2015 20:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: platíte mně, ale nestarejte se, roztleskávačky vydělaly a vařte!

Jedna z roztleskávaček na MS v pražské O2 areně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z roztleskávaček na MS v pražské O2 areně. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Už mne nechte být! Všechno jsem vám řekl, jestli vám to nevyhovuje, jste prostě hloupí. Tolik přibližně ve zkratce Ing. Vratislav Mynář vedoucí kanceláře prezidenta České republiky Miloše Zemana na dotaz, kde je jeho starší majetkové přiznání. Na připomenutí, Mynář byl šéfem Zemanovců, kteří svou kampaň stavěli právě na zavedení majetkových přiznání...

Hrad našel majetkové přiznání Vratislava Mynáře za rok 2014. Ale až 24 hodin poté, co se po něm server Lidovky.cz začal pídit. Dokument sice existuje, jenže veřejnost ho nikdy neuvidí, stejně jako neuvidí ani ten za rok 2015 či 2016. „A proč bych to dělal?“ odpověděl kancléř bez rozmýšlení na otázku, zdali veřejnosti odhalí svůj majetek.

Neukážu a neukážu. Nejsem tu od toho, aby mě k přiznání vyzýval každý Ferda Mravenec, říká Mynář.

Hradní kancléř Vratislav Mynář.

Hradní kancléř Vratislav Mynář.

Z celého bizarního rozhovoru, který kancléř vedl s redaktorkou našeho serveru, čiší jediné. Muž královsky placený z našich daní, ovlivňující rozhodování hlavy státy, také královsky placené, prostě opravdu nechápe, co je komu po tom, kolik peněz a majetku má. Smutná je na tom právě ta jeho upřímnost a spravedlivé rozhořčení. Pravidla umožňující lidem zjistit, s jakým majetkem například svou práci začínal, bere jako jakési hloupé administrativní obtěžování, které prostě také administrativně vyřídí. Komentář Radka Kedroně si můžete přečíst zde

A poznámka, právě server Lidovky cz. se otázce nejen kancléře Mynáře, ale platů vysokých úředníků a jejich zveřejňování věnuje už dlouhodobě. Všechny texty k tomuto tématu najdete zde

Nejdřív Korán, pak foto

Pokud si někdo myslí, že muslimové stále jezdí na velbloudu a jedinou vymožeností je pro ně kalašnikov, je na velkém omylu. Ruská seznamovací aplikace Mydiaspor je totiž vytvořena právě s důrazem na náboženské právo šaría a funguje na chytrých telefonech.

„Metoda vizuálního vybírání, která se používá na Západě, odporuje východní kultuře a islámským tradicím,“ vysvětluje autor Mydiaspory Arsen Kazibekov svůj tvůrčí záměr. Z toho důvodu navrhl telefonní seznamku tak, aby při prvotním kontaktu držela v tajnosti nejen portréty sňatkových aspirantů, ale dokonce i jejich jména. Uživatel musí nejprve zodpovědět otázky v předloženém dotazníku a teprve poté jej aplikace propojí s možným budoucím partnerem, a to na základě národnosti, vyznávané větve islámu či vzdělání.

Hledám druhou manželku. Značka: Na smartphonu, s ruskou aplikací a podle práva šaría

Holky nebo králíci?

Hokejové šílenství je už za námi, cizinci odjeli, smutek pominul.... Ale už během konání celé akce se ozývaly chvalozpěvy nejen na organizaci, ale  také na vysokou návštěvnost. Zda k tomu přispěli králíci v klobouku nebo krásné roztleskávačky, těžko říci, každopádně ale zisk ze šampionátu Českého svazu ledního hokeje podle předběžných neauditovaných údajů dosáhl 450 milionů korun před zdaněním.

Králíci předváděli při zápasech divoké kousky.
Jedna z roztleskávaček na MS v pražské O2 areně.

„Finanční výsledek několikanásobně překonal původní představy a očekávání,“ uvedl ve středeční tiskové zprávě předseda organizačního výboru a svazový prezident Král.

Náklady na pořádání vrcholného hokejového turnaje činily přibližně 600 milionů. Příjmy z prodeje vstupenek, marketingu, podpory z veřejných zdrojů a části cateringu překročily miliardu korun. Právě částka za lístky je nejvýraznější položkou. Letošní mistrovství světa stanovilo nový divácký rekord - na zápasy přišlo 741 690 diváků.

Téměř půl miliardy. Český hokej vydělal na šampionátu mnohem více, než čekal


Slavný český smutek

Dvě slavná jména se spojila, Tarnatino a Morricone. Italský skladatel Ennio Morricone, proslavený hudbou k filmům jako Tenkrát na Západě, Misie nebo Neúplatní, se vrací do studia. Přemluvil ho k tomu režisér Quentin Tarantino, který chce ve svém novém filmu, kovbojce The Hateful Eight, pouze Morriconeho hudbu.

Hudba k filmu se bude nahrávat v České republice. Vyžádal si to prý sám Ennio Morricone. Věhlasný italský skladatel a dirigent ji přijede nahrát již tento víkend s Českým národním symfonickým orchestrem, který oslovil před deseti dny. Poznámka, kdysi jsem četl rozhovor s jiným skladatelem filmové hudby, který také natáčel u nás. Na dotaz, proč si vybral Prahu a zdejší hudebníky, řekl. „V těch lidech je tak nevýslovný smutek.......to jsem ještě nikde nezažil“. 

Morricone se spojil s Tarantinem a složil mu hudbu k westernu. Nahrávat ji přijede do Prahy

Divadlo Davida Ratha

A nyní hvězda dne -  David Rath. Divadlo, které se jen náhodou odehrává v soudní síni, mělo opět úspěšné pokračování. Hned dopoledne bývalý hejtman ostře zaútočil na soudce Roberta Pacovského: na internetu podle Ratha koluje fotografie, jak spí po flámu. Předseda senátu Rathovi pohrozil pokutou a vyvedením ze soudní síně. Později si souzený dokonce nechal fotografii přinést až do soudní síně.

Bývalý poslanec David Rath obžalovaný z korupce (na snímku) se dostavil 19....

Bývalý poslanec David Rath obžalovaný z korupce (na snímku) se dostavil 19. května ke Krajskému soudu v Praze. Podle soudu nemá advokáta a soud nemá j ...

Na internetu koluje fotka, jak spíte po flámu, vpálil Rath soudci

Rath se podle všeho snaží využít naprosto všeho, aby soud znevěrohodnil, zpomalil, nebo snad i pobavil diváky. Každá záminka, věta či článek jde totiž využít později při odvolání, které už si připravuje. 

Ženy, vařte!

Přátelé a lidé z mého okolí začali vyhledávat lokální suroviny a restaurace, které si většinu připravují sami z domácích produktů od domácího pečiva, polévky až po dezerty, píše ve svém příspěvku kuchař Jaroslav Zahálka. Ano všichni máme rádi domácí buchty, bramborové placky, svíčkovou, ptáčky atd.  Ale mně se zdá, že právě v dobách dnes kritizovaných kvůli „hnusným“ přísadám se jídla podobala těmto vysněným babiččiným dobrotám mnohem více.

Staročeská uzená kachna

staročeská uzená kachna

Problém totiž nebude jen v nástupu umělých přísad, ty existovaly vždy, ale v tom, že ženy prostě už tolik nevaří. Moje maminka si do manželství přinesla hustě popsaný sešit plný receptů od své babičky. Která z vás je na tom stejně?

ZAHÁLKA: Návrat ke kořenům. Instantní polévka nestačí, nejsme chodící popelnice

Jiří Šťastný

Autor

Jiří Šťastnýjiri.stastny@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.