Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: Vedro z nás dělá zombies, pomůže nám krystal?

USA

  19:48
Vykašleme se na práci, relaxujme, po obědě si dejme šlofíka. Nebo z horka zešílíme nebo se změníme na zombie. Počkat.. nestalo se to už? Tak se ptá Tomáš Baldýnský. Pokud by nám z toho už opravdu hráblo, máme tu naštěstí řadu léčitelů, kteří nám rádi pomůžou nějakým čistidlem nebo barevným krystalem.....

Ke slunění dobře posloužily i bruselské lavičky. foto: Reuters

Když o půlnoci pod šibenicí nasbíráš podběl a smícháš krví mladé jalovice... tak a s tím si běžte do lékárny a ta rakovina by mohla do týdne zmizet. Přibližně takto prý i v Česku léčí někteří „léčitelé“. Dávám je do úvozovek, protože i když věřím vědě, sám piju lipový květ, bez a na zázvor nedám dopustit.

Ale co je moc, toho je příliš. Na karcinom prsu totiž podle některých šarlatánů stačí, když budete pít dezinfekci. Nádor je totiž jen bulka plná červů. Anebo postačí, když přestanete jíst a tím pádem ani nádorové buňky nebudou mít z čeho žít. 

Další šaman kroužil pacientce nad hlavou krystalem, který nasával nemoc a on ho pak jen opálil nad svíčkou a tím léčila.

Takové zkušenosti s některými léčiteli zaslali lidé na ministerstvo zdravotnictví. A na základě toho šéf rezortu Svatopluk Němeček navrhuje, aby tito šarlatáni, jak jim říká, byli za své činy trestně odpovědní.

Čarodejnice, ilustrační foto

Podle toho co lidé napsali, totiž tito lidé škodí především jednou věcí. Zakazují svým pacientům chodit k normálním lékařům, aby jejich léčbu nepokazili.

Ministerstvo nasbíralo zkušenosti lidí s ‚šarlatány‘. Nádor? Jen bulka červů

Žijme jinak, žijme řecky

„Rozhlédněte se kolem sebe spolu se mnou a uvidíte jen zoufalé zombies, které nejsou schopné zformulovat přijatelnou větu, nesplést se v desetinné čárce anebo podat zákazníkovi to správné zboží z regálu (hádku o to, zda jsem požadoval toaleťák, nebo „pleťák“ – což doteď vlastně nevím, co je – ukončil prodavač tvrzením, že on je v pořádku, že to mně jenom nefunguje huba).

V pražském Podolí byla v bazénu hlava na hlavě.

Jediné vysvětlení, proč se za podobných teplot naše společnost ještě nezhroutila, nacházím v myšlence, že se už zhroutila a že to je každému šumák.

Vizionářská slova Tomáše Baldýnského, na která podle mně stejně jednou dojde. Pokud si říkáte a kdo by to naše lenošení zaplatil, i zde má odpověď. Přece Němci !!!!!!!!!!!

BALDÝNSKÝ: Proč neseknem s prací a neutečem před vedrem? Němci nám pak pučí

Konec růžovým náplastem

Dost často říkám větu.. celý svět se řítí do záhuby..A mám pravdu. 

Švédský lékárenský řetězec Apoteket se chystá nabízet náplasti i v tmavých odstínech, nejen v tradiční béžové barvě. Podnik svůj záměr ohlásil jen krátce poté, co byl na internetu kvůli nedostatečnému výběru náplastí kritizován za rasismus.

Lékárenskou síť z přispívání k rasismu nařkla blogerka Paula Dahlbergová, která pravidelně na nešvary související s předsudky upozorňuje. V pondělním rozhovoru se švédským rozhlasem Sveriges Radio řekla, že Apoteket omezeným výběrem barev náplastí přispívá k diskriminaci lidí s tmavší pletí.

Ta naše korektnost nás jednou zahubí. Například já jsem líný. Není to náhodou diskriminace, pokud mne někdo nutí do práce?  Nemělo by vzniknout hnutí líných lidí (ale ti se k tomu z podstaty své vady nedokopou), které by bránilo naše zájmy, proti diskriminující pracovité většině? 

Švédské lékárny zavedou barevné náplasti. Kvůli rasové vyváženosti

Postižení v Rusku

Vyšetřovací výbor, což je ruská obdoba americké FBI, zahájil trestní stíhání vedoucího kavárny, který z podniku ve městě Nižnij Novgorod vyhnal postiženou sestru topmodelky Natalji Voďanovové. Sama modelka doufá, že rozruch okolo případu pomůže zlepšit povědomí veřejnosti o problémech handicapovaných.

Ruská topmodelka Natalija Vodanovová.

Majitel totiž na její sestru zavolal ochranku, aby ji vyhodili z kavárny, protože odhání normální lidi. To se stalo předpokládám finančně zajištěné sestře světové celebrity v celkem velkém městě. A teď si představte, co se děje milionům postižených v malých ruských vesnicích...

Ruský kavárník vyhnal postiženou sestru slavné topmodelky. Teď mu hrozí vězení

Ahoj kámo, ty mučíš lidi?

Waterboarding nebo foukání za krk? Podle britské zprávy stejné prohřešky.

Česko je členem NATO a vztahy s USA jsou.... řekněme dobré. Přesto se na nekterých příkladech ukáže, co si jakási druhá vrstva státu myslí. Myslím, že žádný politik by neřekl, že Amerika mučí své vězně (i když to čteme denně v médiích) a že americká politika klidně sama vyprovokuje trestný čin, pachatele v něm podporuje a pak ho zatkne. A právě tohle řekl soud v případě Alí Fajáda, který je momentálně v českém vězení a čeká na případné vydání do USA. 

Spojené státy prý nedaly dostatečné záruky, že bude vězněn v odpovídajících podmínkách a navíc se možná stal obětí policejní provokace. Díky těmto připomínkám vrchního soudu má Alí Fajád spojovaný s únosem pěti Čechů v Libanonu naději, že nebude vydán do USA, kde mu hrozí doživotí.

Libanonského obchodníka loni zatkli detektivové ÚOOZ ve spolupráci s americkými kolegy, když se v Praze snažil dojednat dopravu zbraní z Ukrajiny do Kolumbie. Místo se zástupci teroristické organizace FARC však nevědomky jednal s agenty americké protidrogové policie DEA. Spojené státy chtějí muže společně s dalšími dvěma komplici soudit kvůli nelegálnímu obchodu se zbraněmi a drogami.

A je to vlastně dobře. Stát tím říká, jsme spojenci, ve velkých věcech musíme spolupracovat, ale všechno má své meze...

Fajádova česká záchrana. Nelidské vězení v USA a podezření z provokace

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...