6. dubna 2015 20:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: Zeman zamyká hrad, tisíc na pět dětí a fotbal ví vše

Český prezident Miloš Zeman 13. února po návratu z návštěvy Spojených arabských... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český prezident Miloš Zeman 13. února po návratu z návštěvy Spojených arabských... | foto: ČTK

Už se zdálo, že alespoň na Velikonoce se lidé včetně politiků oddají „duchovnu“ a zprávy poplynou v odpočinkovém tempu. Některé jistoty ale nezklamou. Miloš Zeman a čeští řidiči. Svátky také přinesly zajímavý odraz světa ve fotbalovém dění.

Americký velvyslanec v Česku Andrew Schapiro zkritizoval plán prezidenta Miloše Zemana odjet do Moskvy na oslavu vítězství ve druhé světové válce a následovala mediální bitka. Prezident Zeman si totiž útok nenechal líbit a výsledkem jsou zavřené hradní dveře pro amerického diplomata, reakce světového tisku a pochvalné mručení z Moskvy (více si můžete přečíst zde).

Dalo se to čekat. Velikonoce pod sněhem jsme tu už dlouho neměli. Přesto je to smutné a varovné. Řada lidí, kteří vyrazili za radostí a příbuznými, se z letošních velikonoční cesty nevrátí (o nehodách můžete číst zde).

Nespravedlnost, nebo vše podle zákona? Nebo oboje dohromady?

Invalida se stará o svých pět dětí, které jeho exmanželka chtěla umístit do dětského domova. Jako alimenty dostává od bývalé ženy tisíc, ano čtete správně, jeden tisíc korun. Žena totiž také žije převážně z dávek a podle soudu je tak vlastně vše podle zákona. (celý článek můžete číst zde)

Invalidní důchodce Pavel Pospíchal z Brna se stará o pět svých dětí (dívka v...

Invalidní důchodce Pavel Pospíchal z Brna se stará o pět svých dětí (dívka v žlutém tričku je dcera jeho sestry).

Výsledkem je zoufalá situace otce a především jeho dětí, které v dobrém úmyslu nedal do domova a státu tak ušetřil statisíce. Doufejme, že náš stát nevyřeší situaci způsobem,  jak má často ve zvyku a místo aby muži pomohl, tak mu děti nesebere.

Sláva, je tu nové metro

Otevřely se nové stanice metra a my jsme si mohli připadat opět jako za starých časů. Přestřihávání pásek, úsměvy fotografům, jízda po schodech. Zítra asi ale řadě lidí do smíchu nebude. Město totiž nenapadlo postavit u konečné metra žádné záchytná parkoviště. (starší text o tomto problému najdete zde)

V novém úseku metra vznikly čtyři zastávky - Bořislavka, Nádraží Veleslavín,...
Premiér Bohuslav Sobotka při pondělním slavnostním otevření prodlouženého metra...

Zprávy z fotbalu jako by kopírovaly častá témata ze seriózních a nesportovních oblastí, korupci a terorismus. Ostravský útočník Milan Baroš totiž ostře zkritizoval rozhodčí a ligu označil za žumpu plnou korupce (jeho výroky najdete zde).

V Turecku zase na týden přerušili fotbalovou ligu, kvůli sobotnímu střeleckému útoku na klubový autobus Fenerbahce Istanbul (článek čtěte zde). Terorismus tak už pocítili i fotbaloví fandové, kteří politiku nesledují. 

Jídlo na závěr

Právě dnes ráno jsem vzpomínal na svá mladá léta, kdy ještě dobré dva týdny po Velikonocích byla naše základní škola prosycena pachem natvrdo uvařených vajec, která si děti přinášely do školy jako svačiny s chlebem namazaným máslem. Pokud také řešíte problém co s těmi hromadami vajec, podívejte se na náš recept.

Jiří Šťastný

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!