Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Způsobila jsi mi tolik utrpení“

Česko

Fenomén AIDS - Populární německé zpěvačce hrozí vězení za to, že vědomě riskovala šíření viru HIV

Zpěvačka Nadja Benaissová se u soudu v Darmstadtu přiznala, že měla nechráněný sex, ačkoliv věděla, že je nakažená virem HIV.

DARMSTADT/PRAHA „Ze srdce mě to mrzí,“ prohlásila včera před soudem v Darmstadtu zpěvačka Nadja Benaissová. „V žádném případě jsem nechtěla, aby se můj partner nakazil,“ pokračovala členka jedné z nejúspěšnějších německých dívčích kapel No Angels.

Osmadvacetiletá Benaissová se totiž přiznala, že se oddávala nechráněnému sexu, přestože věděla, že je nakažená virem HIV. Podle obžaloby tak v roce 2004 infikovala i svého bývalého přítele.

Nechráněný sexuální styk údajně měla i s další dvěma muži, kteří se však virem nenakazili. Svým partnerům Benaissová podle agentur o nemoci nic neřekla.

Zpěvačka je tak mimo jiné nyní obžalována z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí jí až deset let vězení. Benaissová vyrůstala nedaleko Frankfurtu nad Mohanem jako druhé dítě Maročana a německé Romky. V pubertě měla problémy s drogami a v šestnácti letech ve třetím měsíci těhotenství podle deníku Die Welt zjistila, že je HIV pozitivní. „Výsledek (testu) mě naprosto překvapil,“ okomentovala to včera u soudu Benaissová. Od koho se sama nakazila, ale prý neví.

I přes svou nemoc se ale dívka, která od dětství prokazovala hudební talent, vydala na pěveckou dráhu. Na počátku nového tisíciletí se stala členkou popové skupiny No Angels, která jako německá obdoba Spice Girls vznikla v rámci televizní show. Skupina pak prodala miliony desek, než se v roce 2003 rozpadla. (Před třemi lety se nicméně dala znovu dohromady.) A právě přibližně ve stejném období, kdy slavila největší úspěchy na hudební scéně, si zpěvačka zřejmě zadělala na současné problémy v osobním životě. Obžaloba totiž viní Benaissovou z toho, že měla nechráněný pohlavní styk se třemi partnery, a to celkem pětkrát v letech 2000 až 2004.

Vztah? Prý trval asi tři měsíce U soudu se včera objevil i 34letý muž z Frankfurtu, kterého Benaissová údajně nakazila. „Způsobila jsi mi tolik utrpení,“ prohlásil podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung . Dodal, že s Benaissovou měl celkem asi tři měsíce trvající vztah. Celkem s ní prý měl sex „až sedmkrát, z toho dvakrát či třikrát bez kondomu“.

Poté prý Benaissová při pořadu MTV v Dominikánské republice poznala dalšího muže, se kterým prý měla rovněž několikrát nechráněný pohlavní styk na pláži.

O nemoci Benaissové se údajně 34letý muž dozvěděl od jedné z jejích tet v roce 2007. Následný test ukázal, že i on je HIV pozitivní. Jeho život tím prý dostal pořádnou ránu. Nemůže cestovat do mnoha zemí a na polovinu se zmenšil i jeho příjem.

Právě on byl také tím, kdo v roce 2008 podal trestní oznámení. Zpěvačka proto byla v dubnu 2009 krátce před vystoupením podle agentur zatčena a strávila poté deset dní ve vyšetřovací vazbě.

Přesto prý muži nejde o peníze. Dodal, že management No Angels se ho tak pokoušel umlčet. On sám prý chtěl, aby se Benaissová přiznala veřejně ke své nemoci a věnovala 100 tisíc eur ve prospěch boje s AIDS.

Tvrdí, že v takovém případě by trestní oznámení nepodal. Krátce předtím přitom zpěvačka místopřísežně prohlásila, že není schopná zaplatit. Rozsudek v případu by měl padnout 26. srpna.

***

POPOVÁ HVĚZDA

Nadja Benaissová

* Dnes 28letá žena vyrůstala poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Její otec je Maročan a matka německá Romka. Ještě před osmnáctými narozeninami zjistila, že je nositelkou viru HIV. Stihla také porodit dceru.

* Jméno si Benaissová udělala jako členka skupiny No Angels, která vznikla na základě televizní show. No Angels se stala nejúspěšnější německou dívčí kapelou, prodala asi pět milionů desek.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Účetní s možností home office

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Moravskoslezský kraj