Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zřítil se kolotoč, dvě děti jsou zraněné

Česko

  18:54
LUTÍN - Dětský řetízkový kolotoč se zřítil v Lutíně na Olomoucku. Při neštěstí se zranila dvě šestiletá děvčátka. Děti utrpěly lehčí zranění.
Dětský řetízkový kolotoč (ilustrační foto)

Dětský řetízkový kolotoč (ilustrační foto) foto: shutterstock.com

Informovala o tom Česká televize. Podle olomoucké policie byla zřejmě důvodem nehody technická závada.

Kolotoč spadl ve chvíli, kdy obyvatelé obce slavili a stavěli máj na místním hřišti. Dětský kolotoč od rána fungoval normálně, vystřídaly se na něm desítky dětí. Krátce před 16:00 se ale konstrukce zbortila.

Podle olomoucké policejní mluvčí Marty Vlachové byla příčinou nehody zřejmě technická závada. "Došlo k technickému problému, kdy se ulomil hlavní čep a kolotoč spadl," řekla mluvčí. V tom okamžiku se na něm točila pouze obě zraněná děvčátka. "Děti utrpěly jen boule a odřeniny," doplnila Vlachová.

Policisté zkontrolovali doklady od kolotoče, které byly v pořádku, a to včetně technických prohlídek. Proč se nehoda stala ukáže až další šetření.

Na místo byl proto přizván znalec, aby přesnou příčinu zřícení zábavní atrakce objasnil. Pokud se prokáže, že majitel kolotoče něco zanedbal, hrozí mu obvinění. "Zatím to vypadá na technickou závadu," doplnila mluvčí.

Přehled vážnějších nehod na zábavních atrakcích

28. září 1997 - Smrtelně se zranil muž, který spadl z centrifugy na mělnickém vinobraní. Po spuštění kolotoče se na sedačce postavil a odstředivá síla jej odmrštila ven.


28. srpna 1999 - Dvouletý chlapec přišel o život na pouti v Náměšti na Hané na Olomoucku, když jej zachytil dětský kolotoč a přimáčkl na budku obsluhy atrakce.

28. června 2003 - Tři ženy se v Městě Touškově na Plzeňsku zranily na řetízkovém kolotoči. Jejich sedačky se srazily poté, když se kolotoč přestal náhle točit.

27. září 2003 - V Jaroměři na Náchodsku vypadla z pouťové atrakce Bungee jumping šestatřicetiletá žena. Po pádu z výšky zhruba pěti metrů, utrpěla těžké zranění hlavy a otřes mozku.

24. dubna 2005 - Dva lidé vypadli na pouti v Brušperku na Frýdecko-Místecku z atrakce zvané Lavice. Žena utrpěla vážná zranění, muž byl zraněn lehce.

29. července 2006 - Na pouti v Březnici na Příbramsku na bobové dráze vykolejil a spadl druhý vozík soupravy. Oba pasažéři byli zraněni. Jedenáctiletá dívka utrpěla otevřenou zlomeninu bérce, její otec se zranil lehce.

8. června 2007 - Tři lidé, z toho dva těžce, se podle televize Nova zranili při srážce na bobové dráze na pražském Proseku. Desetiletá dívka utrpěla zlomeninu lebky.

30. června 2007 - V Ostrově na Karlovarsku se poranily dvě dívky, které se houpaly ve speciální kleci. Poté, co se utrhlo rameno držící klec, se houpačka zastavila a dívky upadly.


Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat