21. září 2015 15:48, aktualizováno  16:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Snažili se Ztohoven opět vylézt na střechu Hradu? Narušitele odvedli, tvrdí Ovčáček

Muži vystoupali po lešení v přestrojení za kominíky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muži vystoupali po lešení v přestrojení za kominíky. | foto: ZtohovenReprofoto

PRAHA Na střechu Pražského hradu se údajně opět snažil vylézt člen umělecké skupiny Ztohoven. Policie ho zadržela. O druhém pokusu informovala Česká televize. Nešlo o oficiální akci skupiny, reagoval člen Ztohoven Roman Týc a zdůraznil, že nešlo o nový pokus vylézt na střechu.

„Myslím, že se jim celá akce nevyvedla. Byl jsem svědkem toho, že byl narušitel policií odváděn,“ komentoval novou akci pro Lidovky.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Samozřejmě jsme očekávali, že se podobné a nízké akce budou opakovat. Pro mě je důležité, že bezpečnostní složky zafungovaly a narušitel byl zadržen,“ dodal.

Jiné vysvětlení pondělního incidentu nabídl jeden ze členů umělecké skupiny v rozhovoru pro Lidovky.cz. „Nebyla to žádná akce naší skupiny. Jeden kluk ze Ztohoven, kterému po té sobotní akci policie vzala mobil, točil před Hradem rozhovor s Českou televizí a policie ho tam pravděpodobně zadržela,“ popsal údajný druhý pokus Roman Týc.

Červené trenýrky vlající namísto prezidentské standarty.
Panorama Hradu s trenkami
Připravujeme podrobnosti
jzlJakub Zelenka, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!