22. května 2014 19:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ztráty a nálezy? Praha prodá 1130 předmětů, vydělá 93 tisíc

Praha. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha. Ilustrační foto. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Hlavní město Praha prodá celkem 1130 předmětů, které lidé zapomněli v ulicích a skončily ve ztrátách a nálezech. Další stovku nalezených, avšak poškozených předmětů nechá město zlikvidovat.

Prodat může město ze ztrát a nálezů věci, o které se půl roku nikdo nepřihlásil. Mezi více než tisícovkou předmětů jsou kromě oblečení, elektroniky nebo 21 jízdních kol také digitální multimetr s kabelem a zkoušečkou, šuplera v koženém pouzdru nebo plastový box s dvěma vodováhami, zednickou lžící, kovovými palicemi a 15 kusy staršího nářadí.

O koupi ztracených věci se přihlásili tři zájemci, vítězem se nakonec stala zájemkyně, která za ně zaplatí 93.000 korun.

Prodej věcí již schválili radní hlavního města, stejně jako likvidaci poškozených nalezených věcí. "Poškozené a opotřebené věci budou zlikvidovány v souladu se zásadami pro likvidaci odpadu," píše se v materiálu, který schválili radní.

Lidé, kteří naleznou ztracené věci, jsou povinni je odevzdat buď majiteli, nebo obci. Pokud se o ně následně půl roku nikdo nepřihlásí, propadne obci.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz