Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Zůstal Zemanův poradce Nejedlý v Číně? A kdo platil cestu? Pražský hrad tajemně mlčí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 122
  • Poslední: 20.3. 2018 12:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Rojšl 20.3.2018 12:52

Vypadá to na to, že ten, kdo neumí krást a podvádět, tak na Hradě a s Hradem nemají šanci něco dohodnout ...

Holcman 19.3.2018 17:37

A lepit to celý bude kdo asi ? Zase my všichni ?

P. Dlouhý 19.3.2018 17:39

Jsou to jen drobný.

Y. Yoan Fetsyshkanyn 19.3.2018 17:54

Takže to za ně zaplatíš ?

:-))

J. Novák 19.3.2018 17:03

Zatím k té cestě prosákla interní zpráva:

"Zdar Mylouši, tak sme spátky, jak si nás poslal koupit ňákou tu čínu a najít toho žlutýho chlápka, co se tu vočmrndával poslední dobou. Maj tam moc hezký letiště, ale to žrádlo jsme nesehanali, protože tam nigdo neumí česky a všickní na nás mluvily cizozemsky, takše je to tam asi samej nelekální imikrant, to se budu muset eště poradit s klucíma z SSPD . Koupili sme ti nějaký cingrlátka, dybys chtěl dát zasejc nějakej šmuk třeba tý englický královně a plastovej samopal na novináře. Hlavně to nežer, víš jak tě posledně pálila žáha, dyš si snědl ten samovar od Volodi. Toho žlutýho chlápka sme nenašli, mysleli sme, že to bude jednoduchý, ale voni sou tam všickni stejný a je jich tam taky moc, takže dyš sme se jich ptali "ty si ten Mylošův známej?", tak se jen smáli a mluvili cizozemsky.

J. Novák 19.3.2018 17:03

Marťa říkal, že si z nás asi dělaj pérdel, a to von že tak nenechá, tak jednomu rozbil o hlavu nějakou porculánovou vázu a pak nás vyhodili. Taky se nám ztratil Jarouš, říkál, že si de koupit ňáký bombóny a pak už sme ho nigdá neviděli, ale neva, von se zasejc určo někde ukáže. To je asi tak všecko, řekni Ovci, ať to do pondělka něják přežvýká, ať to pak v novinách vypadá, že sme nejlepčí.

Čus buřt

Tvůj Vráťa"

T. Beren 19.3.2018 16:23

Je pozoruhodné, že v této diskuzi téměř nejsou obvyklé bláboly Fajta, Inženýra, Vaňka, Tomana, Čajky apod. Níže najdeme jen velmi slabé pokusy soudruhů Nového, Dlouhého a Prunera, ale ostatní cudně mlčí. Že by toho hradního přehlížení bylo příliš už i na ně?

J. Dresler 19.3.2018 16:43

Teď se soustředili na podporu Putina. Vy byste je uhnal! :-)

T. Beren 19.3.2018 16:45

Jasně, priority mají pevně nastavené. :-)

P. Haraším 19.3.2018 16:46

koukněte na diskusi o jedu v Anglii. tam se dnes soustředí a co příspěvek, to perla. máte je tam všechny.

M. Košťál 19.3.2018 15:06

Hmmm...vy se ptáte na soudruha Jie Ťien-minga.... a proč se o něj zajímáte? Jak se jmenujete? Nejedlý... hmmm... soudruhu Nejedlý, copak s ním máte společného? Radši si vás tu necháme...

B. Skoupý, Ing. 19.3.2018 15:04

....co se stalo se šéfem investiční firmy CEFC a Zemanovým poradcem Jie Ťien-mingem.

Na stránkách Kanceláře prezidenta republiky (Organizační struktura) jsou dva seznamy

Seznam členů expertního týmu prezidenta republiky

Seznam oficiálních poradců prezidenta republiky

ale v žádném Jie Ťien-ming ani jiný Číňan není.

K. Stržanovský 19.3.2018 14:25

Že by se snažil převést svoje kšefty někam jinam?

J. Alexa 19.3.2018 14:22

Třeba byl souh Nejedlý zatčen jako spoluviník Jie Ťien-minga....

T. Beren 19.3.2018 13:44

Vlastně na tom všem není vůbec nic divného. 51% hloupějších voličů rozhodlo, takže se právě děje jejich vůle a dít se bude ještě 5 let, ledaže by ten mstivý stařec zemřel. Z jejich vůle taky Hrad už nikomu nemusí vůbec nic vysvětlovat, protože Zeman už hlasy těch 51% pitomců nepotřebuje. Ovčáček může svoji trojjedinou úlohu zredukovat na jednu univerzální odpověď "k tomu se vyjádříme později" a tu omílat donekonečna, pokud se mu vůbec zachce na nějaký dotaz reagovat. Ale nemusí se bavit vůbec s nikým, nic mu nehrozí, ani když každého pošle do háje. Nepotřebují veřejnosti nic vysvětlovat, dokazovat nebo se před ní obhajovat. Na případné žaloby se v klidu vykašlou, proti soudním verdiktům se vždy v poslední den lhůty odvolají a v pohodě si těch 5 let budou užívat hradní rozpočet pro vlastní osobní potřebu. Čekal snad nějaký Zemanův volič něco jiného?

A. Fafejta 19.3.2018 13:57

Až na ten statistický údaj o hloupých voličích s Vaší předpovědí chování Hradu souhlasím. Znám spoustu velice inteligentních voličů Miloše Zemana a znám i jejich motivace, které jsou daleko zajímavější a pestřejší než aby šlo všechny hodit do jednoho pytle s nálepkou hloupost. Pokud jim nebudete naslouchat a nepochopíte jejich záměry, nikam se nedostaneme, rozdělená společnost zůstane rozdělená, jen se budou střídat "vítězové". Rozdělená společnost je ten poražený, protože rozdělená společnost, obzvlášť pokud je to tak radikálně jako u nás, je oslabená společnost, chcete-li národ.

T. Beren 19.3.2018 14:24

Uznávám, že házení do jednoho pytle není správná metoda a že je třeba lidem naslouchat. Ovšem jakákoliv motivace k volbě Zemana je mi po té zkušenosti s ním naprosto cizí a obtížně představitelná. Je mi líto, ale já skutečně ve svém okolí mezi lidmi, kterých si vážím, neznám jediného, kdo by Zemana volil. Pokud mám ve svém okolí Zemanova voliče, je to vždy člověk přízemní, zapšklý, téměř vždy kverulant, s nízkým vzděláním i sebevědomím, závistivý a ze svých neúspěchů viní EU, USA, zaměstnavatele, Kalouska atd. Kde prosím potkáváte Vy ty velice inteligentní voliče MZ? A pokud jsou tak inteligentní, v čem jsou tedy tak jiní, že si zvolili právě tohle, co by podle mě žádný soudný a slušný člověk nepřipustil?

Přímá prezidentská volba byla strašlivá chyba a rozdělená společnost je bohužel její důsledek.

P. Kmoníček 19.3.2018 15:04

Pane Berene, máte naprostou pravdu.

A. Fafejta 19.3.2018 15:15

Znám pár voličů Miloše Zemana, spíše starších, a zmínil bych (pro mne osobně) nejzajímavější věc - jsou to lidé, kteří trpí dojmem, že byli dlouho přehlíženi. Obvykle trpí obrovskou deziluzí z politiky a prošli nebývalými porevolučními kotrmelci - nejdříve volili ODS, poté ČSSD a dnes se rozhodují mezi Babišem a Okamurou. Odmítají tradiční partaje, které je totálně zklamaly a slyší na Babišovo kázání proti profesionálním politikům (volba Zemana je v tomto bodě samozřejmě paradoxem). Záleží jim na naší zemi (ostatně komu ne?), nelíbí se jim bezohledný kapitalismus (tentokrát paradox s Babišem) a mluví o tom, že je to tu v něčem podobné jako za komunistů - nejsou sic za své názory zavíráni, ale označováni nálepkami typu xenofob, rasista, bolševik a podobně. To je čím dál více radikalizuje. Vnímám to jako generační problém a strach z relativizování světa, tedy z jakéhosi rozpadu jejich "tradičních hodnot"...

J. Novák 19.3.2018 15:29

>>... nejdříve volili ODS, poté ČSSD a dnes se rozhodují mezi Babišem a Okamurou...<<

A to jsou, prosím, ti vaši "velice inteligentní" voliči?

A. Fafejta 19.3.2018 15:32

Odsoudit je samozřejmě můžete šmahem, to je to nejjednodušší. ;) Nebo můžete mít zájem zjistit proč to tak mají, proč tu více než polovina národa zvolila Zemana? Odpověď, že jsou to hlupáci není pravda, ale jen pohodlná zkratka k pohodlnému odsudku.

J. Novák 19.3.2018 15:40

To je pravda, čekal jsem, že sociologové, politologové, všemožné ústavy (a že jich tu máme), budou chtít odpovědět na tuto otázku. Tahle debata by se měla vést dnes a denně v televizi či v novinách. Proč se voliči přiklánějí k lidem typu - Zeman, Babiš, Okamura a jiní. Že by to byl stádový efekt a podvědomě by hledali nějakého vůdce, který vše vyřeší?

A. Fafejta 19.3.2018 15:53

Stádový efekt je jen berlička. Jako stádo se přirozeně chováme všichni - např. všichni mladí chtějí být jedineční a tak všichni nosí stejné oblečení, podléhají stejným módním trendům. Všichni mají tablety a smartphony a plazmové televizory... Výzkum, který popisujete nemůže probíhat jako výzkum chřipkových bakterií. Dokud nepřijmete ty lidi jako lidské bytosti, které respektujete a snažíte se upřímně pochopit jejich motivaci, jsme stále ve stejném průšvihu.

T. Beren 19.3.2018 15:58

Pane Fafejto, takové znám taky a mezi našimi zaměstnanci (řidiči kamionů) je jich bohužel nadpoloviční většina. Přesně jak píšete, volili už všechno možné a stále mají pocit, že jsou přehlížení a že jsou to právě oni, kdo je po r. 89 poražený. Ačkoliv mají v rámci ČR celé roky nadstandardní příjmy - dnes je to kolem 60 tis. Kč měsíčně, nejsou schopni se vymanit z dluhových pastí, do kterých se dostali zpravidla vlastním přičiněním. Často jsou to i šikovní a obětaví lidé, ale neumějí hospodařit. Osobní pochybení nepřipouští. Máme případ řidiče 55 let, dobrý chlap, ale platí měsíčně přes 40 tisíc lichvářům, dře jak mezek a furt nic nemá. A tak volí SPD (?!). Vztahy mezi sebou mají příšerné, rodiny často rozpadlé, alimenty a exekuce jsou na denním pořádku. Jsou to naši zaměstnanci, čili si jejich práce opravdu vážím, ale o jejich zdravém úsudku mám pochybnosti stejně jako o jejich nadprůměrné inteligenci.

A. Fafejta 19.3.2018 16:14

Já znám i ty inteligentní. Oprostěte se od předsudků a soudů (na kterých bychom se asi shodli) a vemte si třebas Václava Klause. Podle mne to ovšem ve skutečnosti není o inteligenci, ale o naučeném světě a strachu ze změny. O jakési nechuti a neschopnosti žít v tom současném světě. Jsem zvědavý, jestli až budu starý, budu mít takové pochopení pro novoty jako mám teď. :)) Tipuji, že ne. ;)

T. Beren 19.3.2018 16:32

Václava Klause si dovolím zařadit mezi těch několik inteligentních hajzlíků.

J. Novák 19.3.2018 14:47

Možná bych souhlasil s tím, že v první volbě mohli i inteligentní voliči volit Miloše Zemana. Ale ve druhé volbě si toto už představit nedovedu. nebo přesněji - není to otázka inteligence, ale vlastního úsudku a všímavosti. Pokud je někdo sprosťák a hulvát, nechá si na Hradě Mynáře, Nejedlého a Ovčáčka a v zahraničí není příliš žádaný, tak by měl volič začít bystřit, že se děje něco nekalého.

T. Beren 19.3.2018 15:04

Přesně tak, proto mi stále není jasná ta motivace "inteligentních" voličů podle p. Fafejty. Umím si představit jenom inteligentní hajzlíky, kteří z výhry Zemana mohou mít osobní prospěch, ale těch nebude tolik.

A. Fafejta 19.3.2018 15:28

Oni nevolí Zemana jako ideál, ale jako "nutné zlo". Pro ně je podstatné, že on zastupuje jejich základní pohled na svět. Svět, ve kterém je normální humor o blondýnách, jakási přirozená nadřazenost muže nad ženou, kde se o sexuálních preferencích nemluví a už vůbec se za ně nevystupuje veřejně, svět bez islámu, svět bez hlasitých menšin a jejich demonstrací... Politická korektnost a zuřivý aktivismus je děsí stejně jako to, že o jejich výše vyjmenovaných hodnotách se mluví opovržlivě a jsou za ně označováni nálepkami xenofob, rasista, bolševik... Jejich názory a obavy jsou pochopitelné. Jsou to lidé jako Vy a já, jejich hlavní motivací je být šťastný. Je to generační věc.

J. Novák 19.3.2018 15:36

Vezmu to odzadu - taky jsem si myslel, že je to generační věc - není. Kdysi na VŠ v povinné marxistické filozofii se rozebíral jeden názor, že postupem času komunisté vymřou. A vidíte, jsou tu stále. A s voliči Miloše Zemana nebo Stbáka Babiše je to stejné - hledají něco, co vlastně najít nemohou - předpokládají, že politik splní jejich touhy - jak píšete - být šťastný. Většina lidí si pojem štěstí spojuje s tím, že by chtěli mít více peněz. Ale bohužel to tak nefunguje - žádný z politiků lidem toto štěstí není schopen přinést. Vždy skončí jen u slibů a plných koryt politiků. Nikomu nejde o blaho lidí, všem jde jen o vlastní prospěch. Až tohle lidi pochopí, začnou se zamýšlet nad tím, že je lepší zvolit alespoň někoho, kdo je alespoň trochu slušný. Protože to, co máme za prezidenta a premiera je naprostá katastrofa

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...