Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Senátorce Zwyrtek Hamplové se udělalo nevolno, odvezla ji záchranka

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová na diskusním večeru „Za názor do basy? Jak se bránit zvůli novodobých cenzorů“ foto:  Petr Topič, MAFRA

Senátorku Janu Zwyrtek Hamplovu odvezla z horní komory parlamentu záchranka. „Ano, odvezli ji od Senátu v sanitce. Bylo jí poskytnuto lékařské ošetření,“ řekla iDNES.cz asistentka senátorky Andrea Navrátilová a potvrdila to i zaměstnankyně tiskového oddělení Senátu Jana Hartmanová. O tom, že sanitka musela senátorku odvézt, informoval jako první Deník N.
  15:30

Mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová řekla, že ze Senátu převezli do Ústřední vojenské nemocnice ženu, která ztratila vědomí. Podle Poštové je mimo ohrožení života.

„Záchranáři vyjížděli do Valdštejnské ulice k 56leté ženě, která měla poruchu vědomí,“ uvedla mluvčí záchranářů. „Nicméně po našem příjezdu byla při vědomí, mimo ohrožení života. Záchranáři ji ošetřili, zajistili, a pak převezli do vojenské nemocnice k další péči,“ uvedla Poštová.

Nezařazenou senátorku Zwyrtek Hamplovou před tím při dopoledním jednání Senátu označil senátor Václav Láska za hlásnou troubu ruské propagandy. Zwyrtek Hamplová totiž vystoupila kriticky proti tomu, aby byli v Česku cvičeni ukrajinští vojáci, jak to navrhla vláda.

Položila otázku, zda na takové - podle jejího názoru velkorysé - zapojení do válečného konfliktu má Česko peníze. „Odpověď zní nemáme. Přesto jednáme tak, jako bychom měli pořád kde brát,“ tvrdila Zwyrtek Hamplová. A řekla, že by takový výcvik měl probíhat na ukrajinském území.

„Vy jste tady chtěla zapojit Českou republiku přímo do válečného konfliktu,“ zpražila ji ministryně obrany Jana Černochová z ODS.

Proti výcviku ukrajinských vojáků pak hlasovaly jen Zwyrtek Hamplová a další nezařazená senátorka Daniela Kovářová a výcvik ukrajinských vojáků v Česku horní komora parlamentu hladce schválila.

Zwyrtek Hamplová byla senátorkou zvolena letos na podzim na Kroměřížsku.

Témata: Deník N

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....

Mohlo by vás zajímat