Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ZZ Top dnes v Praze zahájí turné

Česko

PRAHA Slavná texaská kapela ZZ Top, proslulá říznou bluesrockovou muzikou a úctyhodnými vousy dvou členů tohoto tria, zahájí dnes v pražské Tesla Areně své letošní evropské turné. Podle pořadatelů čeká diváky minimálně devadesátiminutový koncert, jako předkapela zahraje česko-americká bluesrocková skupina The Cell. Ta se už v této roli představila před Johnem Mayallem, The Sweet a Tito and Tarantula.

ZZ Top se v Praze poprvé objevili v únoru 1997. Po onemocnění jednoho ze členů kapely zrušili brněnský koncert chystaný na červen 2000, v moravské metropoli se nakonec představili o dva roky později.

Skupina od svého vzniku v roce 1969 hraje v nezměněném trojčlenném složení, které tvoří Billy F. Gibbons, považovaný za jednoho z nejlepších světových kytaristů, baskytarista Dusty Hill a bubeník Frank Beard. Jejich vystoupení jsou pověstná svou energií a mnoho fanoušků je považuje za vůbec nejlepší koncertní kapelu. Pro jejich styl se vžilo označení jižanský rock.

Texty skladeb populárního tria jsou plné narážek na pop kulturu a erotických dvojsmyslů. Mezi jejich hity patří skladby La Grange, Tush či Gimme All Your Lovin‘.

Členové ZZ Top jsou vedle své muziky známí i řadou obskurních koníčků. Například Billy F. Gibbons je vášnivým sběratelem aut a motocyklů vytvořených pro něj na míru a pojmenovaných například CadZZilla či HogZZilla.

Největších komerčních úspěchů dosáhli v 70. a 80. letech minulého století, kdy například prodali přes 20 milionů kusů alba Eliminator. Loni jim vyšla zatím poslední deska a DVD Live from Texas. Z Prahy se ZZ Top přesouvají na zítřejší vystoupení v německém Lipsku a do 14. června navštíví skupina, která je od roku 2004 členem rock‘n‘rollové síně slávy, dalších 12 měst v Evropě. Ihned poté je čeká velké americké turné s kapelou Aerosmith.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...