19. prosince 2008 8:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Doprava na Letné zkolabuje

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Idylický výhled na Hrad z Letné zastínila těžká technika. Stavba tunelu místní lidi rozladila. Magistrát si od nové komunikační sítě slibuje zlepšení dopravní situace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Idylický výhled na Hrad z Letné zastínila těžká technika. Stavba tunelu místní lidi rozladila. Magistrát si od nové komunikační sítě slibuje zlepšení dopravní situace. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Jedna z nejfrekventovanějších pražských tříd, ulice Milady Horákové, bude od 3. ledna několik měsíců uzavřena kvůli stavbě tunelu Blanka na Letenské pláni. Doprava v oblasti se tak ještě více zkomplikuje.

Ulice Milady Horákové bude uzavřena v úseku ulic Badeniho – U Sparty. Motoristé budou muset využívat objízdnou trasu kolem jižní strany staveniště. Čtyřproudá komunikace bude svedena pouze do dvou pruhů, dají se tedy očekávat dlouhé kolony. Magistrát řidiče vyzývá, aby pokud možno přes Letnou nejezdili.

„Jsme si vědomi toho, že změna dopravního režimu v této části Prahy může způsobit některé komplikace, a proto žádáme Pražany i návštěvníky metropole o pochopení a trpělivost,“ uvedl mluvčí magistrátu Jiří Wolf. „První dva dny bude dopravní situace špatná, než si lidé na objížďku zvyknou,“ řekl před časem ředitel odboru městského investora Jiří Toman.

Trasa povede přes nový kruhový objezd
Na takzvaný „jižní koridor“ bude svedena automobilová doprava i autobusy MHD. Provoz z centra povede přes nově zřízenou kruhovou křižovatku ulic Milady Horákové a ulice U Sparty na dočasnou silnici podél stavby a dále ke křižovatce ulic Badeniho a Na Valech, odsud vpravo do ulice Badeniho a zhruba po 150 metrech zpět do ulice Milady Horákové. Ve směru do centra k žádné změně nedojde, řidiči zde musí využívat objížďky již nyní. Chodníky zůstanou otevřené, chodce by tedy uzavírka neměla omezit.

Ulice Milady Horákové měla být uzavřena již od začátku listopadu, magistrát ale omezení odložil na začátek prosince kvůli opravě Vyšehradského tunelu. I tento termín byl ale nakonec posunut.

Letná se zavírá kvůli stavbě tunelu Blanka, který je součástí městského okruhu. Podle tiskového mluvčího společnosti Metrostav Františka Poláka nyní firma začne se stavbou výjezdové rampy z tunelu směrem ke stadionu a bude pokračovat ve stavbě hlavní trasy tunelu směrem k nádraží Dejvice.
Další dopravní opatření v souvislosti se stavbou Blanky jsou plánována na únor, kdy cestující čeká výluka tramvají v úseku Špejchar – Prašný most.
ČTK
  • 0Diskuse