Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Drsné praktiky izolovaných zemí – V KLDR fotbalisty ponížili, v Iráku je za Saddáma rovnou mučili

SEVEROKOREJŠTÍ FOTBALISTÉ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Fotbalisté KLDR nastoupili v nejtěžší skupině na šampionátu spolu s Brazílií, Portugalskem a Pobřežím slonoviny. Přesto měla vláda velká očekávání.

„Taktiku týmu vtiskl sám Kim Čong-il,“ hlásali předáci země. Druhý zápas s Portugalskem dokonce poprvé v historii přenášela místní televize v přímém přenosu. Otřesení Severokorejci ale museli vidět debakl svého mužstva 0:7. Po čtvrté brance se komentátor údajně zcela odmlčel.

1. zápas: Brazílie - KLDR 2:1 Severokorejci se více než poločas bránili útokům jednoho z hlavních favoritů šampionátu. Sympatický výkon proti Brazílii nakonec podtrhl brankou Ji Yun-Nam.

2. zápas: KLDR - Portugalsko 0:7 Největší debakl na celém mistrovství schytali ve druhém zápase právě fotbalisté KLDR. Nešťastný trenér Kim Jong-Hun sledoval ve druhém poločase totální kolaps a šest inkasovaných branek.

3. zápas: KLDR - Pobřeží slonoviny 0:3 I poslední zápas vypadal zpočátku hrozivě. Už po dvaceti minutách vedli Afričané o dvě branky. Po závěrečném hvizdu si ale urputně bránící Severokorejci mohli oddechnout s přijatelnou porážkou 0:3.

Absenci vlastních fanoušků přímo na šampionátu v JAR vyřešila vláda zajímavě. Rozdala vstupenky čínským zpěvákům a hercům.