Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Duchcov nasadil režim nulové tolerance vůči Romům. Je to přijatelné?

Když město provádí kontroly v romských rodinách, chová se jako dobrý hospodář, nebo jen represivně a populisticky?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Martintruhlik

22. 8. 2013 11:26
Socializace
Kdesi jsem četl, že každá nevydaná koruna na socializaci romů se projeví 5x většími náklady na represi, sociální dávky ... atd.Občané, kteří trpí krzí, ztrátou zaměstnání a snižování životní úrovně hledají hromosvod pro své utrpení. Romové jsou vohodný cíl. A jak recese postupuje, tak se budou tyhle útoky stupňovat.Nicméně se shodnu z většinou z vás. Nesnášim romy, nesnášim lidi, co nepracujou a na dávkách mají 30tis. čístého. 
0 0
možnosti

Skipper

22. 8. 2013 11:37
cikány socializovala Marie
cikány socializovala Marie Terezie.To co se sem dováží ze Slovenska se socializovat nedá.Zeptejte se nějakého medika, co se stane, když se plodí děti mezi příbuznými v několika  generacích. Incest je atributem cikánské kultury, který se podařil  odstranit právě Marii Terezii důsledně prováděnou socializací.Dnes je začleňování uměle vytvořené perpetuum mobile.Parazitující neziskový sektor potřebuje ještě více cikánu, aby mohl vykázat činnost.Prvním krokem je omezit  jejich dovoz.V dalším by se měl udělat plošný přezkum udělených občanství a pokud bylo udělené v rozporu se zákonem, okamžitě zrušit a repatriovat.Nakonec Sarkozy řešil cikánský problém tak, že je vrátil expres do Rumunska a prošlo mu to.Nevim, kde je probém, přistavit  několik stovek autobusů a tradá zpátky domů na Slovensko.Důvodem k repatriaci by mohlo být neoprávněně udělené občanství, nebo trestní řízení u českého soudu.Jenom chtít.Takové řešení by podporovalo dolních deset milionů obyvatel.Zkorumpovaná novinářská žumpa a několik desítek parazitů z neziskovek by si mohli pořád mlít to svoje.
0 0
možnosti

Janh

22. 8. 2013 9:28
Ježíši, samozřejmě je to
Ježíši, samozřejmě je to nejen přijatelné, ale přímo nutné! Za "romskou problematiku" může totiž právě stát - přehlížením řady jevů, neřešením vziklé situace...Takové opatření pomůže výrazně snížit napětí ve společnosti. Jeden metr, ale spravedlivě. Podpořit ty, kteří chtějí z ghetta uniknout. Motivovat ke vzdělání. Vyhnat všechny poradce a profesionální aktivisty, kteří se na Romech/Cikánech jen dobře živí, ovšem jejich situaci jen zhoršují - a tím i soužití s tzv. většinou. Viz v článku zmiňovaní  zástupci neziskového sektoru, městské intelektuálnější elity a Agentura pro sociální začleňování.Postihovat lichváře. Utnout tipec podnikavcům s předraženým bydlením. Bílá chátra křičí: Cikán dostává 20 tisíc na bydlení! Přitom z toho tyjou "podnikatelé" a v kůče bez WC se tísní třeba 10 lidí.Takže, pane Houdo. Jak se můžete ptát.A následně bychom si měli říci něco o bílé chátře. Ta je totiž mnohem horší. 
0 0
možnosti

Skipper

22. 8. 2013 9:54
je třeba zastavit příliv
je třeba zastavit příliv dalších cikánů ze Slovenska.Milion kofol tady zkrátka neuživíme.Vláda by konečně měla sloužit  občanům a ne " planetě svět" jako Véna Havel a měla by konečně začít vyšetřovat, zda přestěhovávání cikánů k nám ze Slovenska není náhodou dobře  organizovaná činnost a jestli náhodou nedostávají na Slovensku peníze na cestu.Houdo, zkus pátrat na Ostravsku jestli Bakala dováží kofoly, nebo kdo to organizuje na Slovensku.To by byla skutečně investigativní žurnalistika.To by ale nelíbílo Sorosovi, co?
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

22. 8. 2013 8:46
Represe je účinným prostředkem k nastolení pořádku.
Ideologie politické korektnosti je  nám z EU vnucována přes dvacet let, a nikdy nebylo mezi lidmi tolik nenávisti jako dnes. Jsem přesvědčen, že rozvrat národů a posléze i národních států pomocí protěžování různých menšin a politiky multi-kulti byl odpočátku záměrem cizí moci.
0 0
možnosti

Černoušek

22. 8. 2013 14:29
...
 Je hezké, jak se některým lidem všechny cesty sejdou, zde v Bruselu. I když nejsem obdivovatel EU, trochu racionality by neškodilo. - Hlavní vlna Romů do severních Čech přišla před rokem 1989 (může za to EU?)- O politické korektnosti jsem se vyjádřil už jinde.- "politika multi-kulti" je spíše Vaše utkvělá představa, prázdná floskule vypůjčená ze zahraničí. ČR je téměř etnicky a jazykově homogenní země.- Máte pravdu, že lidé jsou velmi rozzlobení - ale důvod toho nejsou nějací Romové. I když mohou hloupějším osobám sloužit jako jednoduchý objekt na vylití si hněvu. Už to tu někdo výše výstižně napsal. Jistě je snazší řvát pod okny Romům pod panelákem v Duchcově než třeba některým koaličním politikům před jejich rezidencemi. Nemusíte se obtěžovat se zdůvodněním, proč s těmi a těmi politickými kroky nesouhlasíte, stačí jen ukázat na něčí kůži. Na celé téhle věci s "nulovou tolerancí" v Duchcově je zábavné, že pokud by bylo pravda, že úřad "změnil přístup", pak zřejmě někdo až dosud běžnou správu majetku města, poplatků za psy, popelnice a nevím čeho ještě zcela zanedbával...
0 0
možnosti

Pocono

22. 8. 2013 8:15
Ano!
Ano!
0 0
možnosti

V.Hricák

22. 8. 2013 7:26
Pane Houdo,
vy máte problém v rozpoznávání nepřizpůsobivých?Maličkost.Stačí,když se do těsné blízkosti vašeho bydliště několik takových rodin nastěhuje.Pokud máte byt,nebo dům v osobním vlastnictví,stojíte najednou před neřešitelným problémem.Žít se v jejich těsné blízkosti nedá,pokud nepřevezmete jejich způsob života.To znamená,dát se na dráhu vandalismu a drobné kriminality.Prozatím.Úvahu o přestěhování velmi rychle opustíte,neb vámi držená nemovitost se díky novým sousedům stane neprodejná.Policie vám nepomůže.Když se na ní obrátíte ve dvě hodiny po půlnoci,aby uklidnila téměř každodenní večírky,při kterých nezletilí výrostci demolují veřejný i soukromý majetek,buď vůbec nedorazí,nebo přijede a zase odjede bez zjevného efektu.Mezi námi,především díky vám,novinářům,kteří se velmi rádi chopí nabízeného tématu o rasismu v Čechách.Policista,který,byť při sebeobraně,praští agresivního cikána pendrekem má zaděláno na velký problém.Je s podivem,že se transfer těchto rodin téměř vždy váže na "sociální" bydlení,resp. na státní podporu sociálního bydlení.Různí "podnikatelé" zkupují za babku nabízené nemovitosti,které obratem přeměňují na ubytovny pro sociálně slabé.Zpravidla jim pak účtují kolem 100,-Kč na osobu a den,vč. dětí.Rodině s pěti dětmi je účtováno 700,-Kč denně.Aby nedošlo ke zbytečným průtahům,převádí sociálka tyto peníze přímo na účet pronajímatele.Do jednoho paneláku se snadno namačkají i stovky osob a podnikání,při kterém tito podnikatelé bohatnou a daňový poplatník krvácí může začít.Ostře to kontrastuje s oficiálním vyjadřováním českých,ale i evropských politiků,kteří veřejně kritizují zakládání ghet.Divíte se ještě,že u nás klesá tolerance vůči tmavé minoritě?Já ne.A to jsem o sobě do nedávna prohlašoval,že nejsem rasista.
0 0
možnosti

Černoušek

22. 8. 2013 14:40
zajímavé!
 "Je s podivem,že se transfer těchto rodin téměř vždy váže na "sociální" bydlení,resp. na státní podporu sociálního bydlení.Různí "podnikatelé" zkupují za babku nabízené nemovitosti,které obratem přeměňují na ubytovny pro sociálně slabé. (...) Divíte se ještě,že u nás klesá tolerance vůči tmavé minoritě?Já ne.A to jsem o sobě do nedávna prohlašoval,že nejsem rasista." Divím. Dokonce velmi. Sám uvádíte, že parazitně jedná podnikatel, nikoli ta rodina, která peníze do ruky ani nedostane. Bylo by spíš logické, kdyby "klesala tolerance" vůči tomuto druhu podnikání, resp. dojení státu. Bylo by logické, kdyby pochod zamíříl ne k romskému paneláku, ale k rezidenci prohnaného "ubytovalele"...   Je to stejné, jako reagovat na pseudoobchodníky vyvážející důchodce "na výlet a oběd" a manipulující nátlakem je do koupě předražených krámů tím, že půjdete napadnout ty důchodce namísto pseudoobchodníků.
0 0
možnosti
Nepřizpůsobiví
Chcete říct, že ono etnikum si už výraz nepřizpůsobiví bere jako svoje označení? Nevvypovídá to o něčem?Já jsem to chápal celou dobu jako dělení na ty, kteří sice nemají prachy ani práci, ale nekradou a nedělají ve větší míře problémy (krádeže, nepořádek, ničení věcí, násilí) a na ty, kteří opakovaně porušují zákon. Nic o barvě pleti jsem nepostřehl, někdo snad ano?
0 0
možnosti

Josef Novak

22. 8. 2013 6:36
Kdysi nedavno jsem byl v
Kdysi nedavno jsem byl v Rumunsku, clen EU, a videl jsem tam policajty s metrovou holi v ruce. Pry pro okamzitou spravedlnost ! Proto je s ciganama v Rumusku klid......
0 0
možnosti

Odpad

22. 8. 2013 6:33
postrileni neprustrelni lidskopravni aktiviste
osobne mi prijde argumentace aktivistu jako prustrelna a aktivste jsou mrtvoly. co ma delat romske dite aby melo krasny zivot, stejny jako dite z dobre "bile" rodiny? nevim, nevime a neni duvod aby to nekoho zajimalo vic, nez co ma delat dite z horsi "bile" rodiny aby melo zivot jako dite z lepsi "bile" rodiny. to je otazka, pro jejich rodice a to je asi tak vsechno, koho by to melo zajimat. stat ma vytvaret rovne podminky, barvu pleti neresi ale jedna na zaklade zkusenosti, z danych oblasti a napr. zpusobu uzivani obecneho majetku, treba bytu. pokud se nekde rozmuze zneuzivani - devastace, je jiste na miste si na danou oblast posvitit detailne, trebas zavest soustavne kontroly tam kde jinde nejsou. to je samozrejmost, fungujici a mnohokrat overena zkusenost. aktiviste v tom pusobi naprosto zmatene a havlodine naivne, se svym argumentem, ze schnily jakba by meli mit stejne zachazeni a misto v bednice jako zdravy jabka. ne nemeli. jak ziji romove je jejich vec (stejne jako kohokoliv jinyho) a neni nikdo, kdo by jim v tom mel pomahat, za ramec obecnych mechanizmu platnych pro kazdeho. pokud si kdokoliv stezuje, ze nemuze najit praci, stat by mel za minimalnich podminek takovou praci nabidnout (coz se zvlast moc nedeje a tenhle obor, je v CR v plenkach). rasizmus a antirasizmus je elementarni nepochopeni otazky.
0 0
možnosti

Census

22. 8. 2013 6:27
Nadpis článku by se dal
Nadpis článku by se dal parafrázovat takto: "Duchcov se rozhodl nekompromisně ochránit majetek a zdraví svých spořádaných občanů. Je to přijatelné?" Za podobnou otázku by měl následovat přiměřený trest. Nejlépe přímo do zubů. Včera jsem v televizi zhlédl reporáž o zbitém starém člověku (věk přes osmdesát), kterého jen tak pro zábavu bila a šrtila (a poté, jak jinak, také okradla) skupina tří romských mladíků. Jeden z nich byl pak ukázán televizním divákům. Neobyčejně odpudivý zjev. I kdyby byl jakékoli barvy pleti, očí a vlasů, rysy jeho obličeje vyzařovaly neobyčejnou primitivnost a naprostou absenci inteligence i morálky. Podobné případy se vyskytují i v jiných komunitách, ale v této se množí přímo geometrickou řadou, bez ohledu na to, že si občas někdo něco přibarví nebo dokonce vymyslí (jako ten ukrajinský mladík v Jihlavě). Rómové mají velké štěstí, že si Češi a Moravané zvykli, za ty desetiletí útlaku (takřka nepřetržitých 50 let nacismu a komunismu), nechat si od kdekoho kálet na hlavu. Stejné štěstí s nimi ostatně sdílejí i čestí politici. Rezignace a apatie, to jsou velcí spojenci všech, kdo chtějí na někom parazitovat nebo někoho ovládat. Zdravá soudržná a aktivní pospolitost by se s podobnými vyžírky a škůdci rázně vypořádala. 
0 0
možnosti
Řízené bydlení je i v Německu, a ti jsou nějak sociálně opatrní
Když někdo neumí zacházet s penězi, je úkolem autority pomoci mu, jak dovede. Lze si to vymyslet i lépe, ale praxi dělají skutečné možnosti skutečných lidí. Život v přírodě nediskriminuje, naopak, je zdravější, nejsou tam herní automaty, opět praxe ukazuje lepší rozvoj osobnosti, než na Koňském trhu.Lze rozvíjet pracovní návyky alespoň sklizní ovoce v sudetech dnes obvykle ponechaného na zemi, neb prestiž velí jej kupovat v supermarketu, třeba povadlé. Jistě i volební kampaň, pokud destrukce konzervativních stran pokročí, mají dělníci "zprava" šanci na parlament. Prezidentský režim je totéž jen v jiné barvě. Budou si rozumět. Romíci zlobí leckde, vyjma původních zemí, např. Rumunska, tam jsou v lati. Proč se nepoučit v Rumunsku? Západoevropské resentimenty za šoa nám nepomohou, nejde totiž o nějakou definovatelnou skupinu, jde  O KAŽDÉHO, KDO I KDYŽ MÁ PODPORU, SOCIÁLKU, NEJDE POMOCI ANI DO NEZISKOVKY. Právě neziskovka by  - s dostatkem těchto skvělých lidí - mohla něco i pro ně udělat. Kulový... Tak mrhají své síly na sběr šrotu a horší aktivity, jsou ale jen špička ledovce snadného živobytí. Co třeba neplatiči nájemného? Mám připojit seznam, které jsem zažil osobně? Ač měli a mají firmy, auta ba jeden zejména vykutálený i vlastní dům. (Nájem uzavřela jeho "přítelkyně", on je z obliga, jen tam provozoval firmu, bydlel, ani vodu dodnes nezaplatil) Ale když pan Zeman ústy tehdy ještě přiznané komunistické strany nejen v r. 1968 všemu lidu slíbil zajistit pohodlí, jistoty, klid. Kdo by se nepřiživil? No nekupte to!
0 0
možnosti