8. prosince 2008 15:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Důchodce brutálně znásilnil důchodkyni

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 27Diskuse

KROMĚŘÍŽ Dvaašedesátiletý recidivista Zsolt Székely z Jankovic na Kroměřížsku skončil ve vazbě. Senior se má tentokrát u Okresního soudu v Kroměříži zpovídat z brutálního znásilnění třiašedesátileté ženy z Opavska, kterého se údajně dopustil v roce 2006. K líčení se ale už dvakrát nedostavil, a tak na něho soudce vydal zatykač.

Minulý pátek ho policie zadržela v Koryčanech na Kroměřížsku u nějaké ženy, řekl soudce Petr Marák. Székely nyní vyčká na hlavní jednání ve vazební věznici v Olomouci. Podle Maráka bude nařízeno na začátek ledna. Pokud bude uznán vinným, hrozí obžalovanému jako zvláště nebezpečnému recidivistovi více než deset let vězení.

Podle obžaloby Székely během několika dnů na přelomu října a listopadu 2006 ženu opakovaně bil, a to rukou i koženými důtkami, nutil ji svléknout se do naha, osobně i za pomoci svého dobrmana ji hlídal, k tomu mu musela pod pohrůžkou násilí posluhovat a uklízet byt.

Hledal na inzerát ženu, co má ráda klid a přírodu
V jednom případě muž údajně poškozenou dokonce nahou svázal, zalepil jí ústa izolepou, zbil ji, za vlasy odtáhl do postele, přehodil jí přes hlavu peřinu, aby nic neviděla, a nakonec do jejího přirození vsunul neznámý tvrdý předmět, poté ji prý navíc dalším předmětem na přirození pálil. Székely k tomu podle obžaloby ženě ukradl kabelku s 5000 korunami.

Poškozená ho u soudu popsala jako despotu a diktátora, který ji trápil a ponižoval, přestože mu nikdy nic neudělala. Z domu se jí prý podařilo utéct, když obžalovaný jednou posilněn alkoholem usnul. Žena se Székelymu přihlásila na inzerát, ve kterém hledal paní, co "má ráda klid a přírodu" a nabízel jí i bydlení. Obžalovaný popřel tvrzení ženy, že nemohla z domu odejít. Další výpověď však u hlavního líčení odmítl a k dalším se raději nedostavil. Podle vyjádření znalců muž vůči poškozené použil brutální praktiky, a dopustil se tak sadismu.

Székely byl přitom v minulosti několikrát soudně trestán, mimo jiné i za sadistické znásilnění třiasedmdesátileté ženy v roce 2004. Tehdy mu soud vyměřil jen dvouletou podmínku s tři roky dlouhou zkušební dobou, kterou tak podle nynější obžaloby porušil.
ČTK
  • 27Diskuse
Najdete na Lidovky.cz