13. března 2012 15:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dům rodiny popálené Natálky je v exekuci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Rok 2009 očima fotografů LN - Popálená Natálka je propuštěna z nemocnice k domácímu ošetřování  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rok 2009 očima fotografů LN - Popálená Natálka je propuštěna z nemocnice k domácímu ošetřování | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

BUDIŠOV NAD BUDIŠOVKOU Těžce popálené Natálce Sivákové z Vítkova opět hrozí, že přijde o střechu nad hlavou. Na nový rodinný dům v postavený z darů lidí, kteří chtěli romské rodině pomoci poté, co jim čtveřice žhářů podpálila dům, je totiž vypsáno několik exekucí.

Podle výpisu z katastru nemovitostí, který je volně přístupný na internetu, se k domu Natálčiny rodiny v Budišově nad Budišovkou váže několik exekučních příkazů k prodeji nemovitosti.

Píše o tom Opavský deník podle kterého o tom matka čtyřletého děvčete a majitelka domu vůbec neví. „To slyším poprvé. Na nás už byla vymyšlena spousta věcí,“ řekla deníku Anna Siváková.

ČTĚTE TAKÉ:

 Podle odborníků je možné, že rodina o exekucích nic neví. V katastrálním výpisu totiž existuje dodatek v podobě zápisu o nepravomocném exekučním příkazu o zřízení zástavního práva.

Rodina tak si tak zřejmě nevyzvedávala doporučené úřední zásilky týkající se exekučního řízení.

Rodina si mohla pořídit nový dům v Budišově díky veřejné sbírce, na kterou tehdy lidé poslali asi milion korun. Odstěhovali se tam z nedalekého Vítkova, kde žili ve zchátralém domku. Ten ale v před třemi lety lehl popelem.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Čtveřice žhářů vhodila zápalné lahve do domku romské rodiny v noci na 19. dubna 2009. Tři z nich do oken hodili tři zápalné láhve, čtvrtý, Jaromír Lukeš, čekal v autě. Poté ujeli. Policie je zadržela v srpnu téhož roku.

Při požáru byli zraněni tři lidé, nejvážněji tehdy ještě ani ne dvouletá Natálie. Utrpěla popáleniny na 80 procentech těla a bude mít doživotní následky.

Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz