Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Důsledek ukrajinské krize: Lepší evropská spolupráce s Íránem?

Íránci mohou být spojenci Evropanů na Blízkém východě a částečně energetickou protiváhou Ruska v čele s prezidentem Vladimirem Putinem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kiebitz

Polskému tradicionalismu by mohli rozumět
Onen šachový intelekt je dost plochý a opět se jim asi komunikuje lépe. Možná i něco antisemitismu by je spojilo. Pokud Perise do Evropy, tak skrze Polsko. Jistě obdivují i jejich rozhodnost, F 16ky nemohli přehlédnout. Váží si silného bojovníka, iu když je to protivník. Rakety protiperského štítu tomu nejsou na překážku. I Peršani jsou ke spojencům obezřetní, a tak to chápou. Hrdost nad zašlou slávou, Polsko dosud nějak bojuje pod Vídní, na jednu stranu je to utužuje, stát mají záviděníhodný. Pokud rusko nedá pokoj, bude po Turecku v NATO i Irán. Jedinné, čemu putin rozumí bez překladatelů.
0/0
24.3.2014 1:08
Foto

Křivan

Můj vůdče, srozumitelnost je
Můj vůdče, srozumitelnost je tvojí nejsilnější stránkou.
0/0
24.3.2014 11:33
Foto

Baudolino 8738740490742

Co Vás stále nutí komentovat jeho příspěvky?
Pan Kiebitz alias Karl Treu má sice nezaměnitelný styl a pozoruhodné myšlenkové zkratky, nicméně bych neřekl že píše nesmysly. Je dost možné, že Írán vidí Polsko jako potenciálního prostředníka k lepším vztahům s EU, vzhledem k tomu že se Polsko vyprofilovalo jako velký a sebevědomý stát který nejenže může být právem hrdý na určité okamžiky své historie (jako rozhodující porážka Turků u Vídně v roce 1683 a tím v zažehnání nebezpečí pro celou Evropu) ale má v Evropě rostoucí respekt a vliv na rozhodování - tento vliv navíc ještě poroste, s ohledem na vývoj na Ukrajině a zhoršení vztahů s Ruskem. Navíc je Polsko země, která nemá s Íránem historii spletitých komplikujících vztahů, takže je s ní možno jednat od "čistého stolu". S tou "trochou antisemitismu co je spojuje" to dnes nemusí být pravda ale Polsko má v tomto smyslu taky svoji historii, která je asi známá i Íráncům...Myslím, že pro Íránce je Polsko perspektivní partner k jednání. Partner, kterého mohou respektovat pro jeho sebevědomí, historii, sílu a vliv. Myslím, že takhle nějak to p. Kiebitz myslel a mě to dává smysl taky. Jeho "poetika" mi vůbec nevadí...
0/0
24.3.2014 20:51
Foto

Cermans

Polsko je zastáncem EU, kamarádem USA, potenciálním
konkurentem Francie. Kdyby EU byla funkční celek a pověřila Polsko vyjednáváním s Iránem mělo by to naději na úspěch, protože Vaše charakteristika Polska je velmi správná. EU se ale řídí pravidly hospody /všichni chtějí chlastat, nikdo platit/ pak je výsledek nejistý. Ale díky za pěknou charakteristiku Polska!
0/0
26.3.2014 6:11