22. února 2010 12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dvojnásobné vraždě na jihu Čech mohla policie zabránit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
V Komenského ulici v Českých Budějovicích se v noci na 11. února stala dvojnásobná vražda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Komenského ulici v Českých Budějovicích se v noci na 11. února stala dvojnásobná vražda | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Vraždě skladatele a jeho ženy v Českých Budějovicích mohli policisté zabránit. Prokázala to prověrka jejich postupu, kterou provedlo oddělení vnitřní kontroly jihočeské policie.

Novinářům to dnes řekl ředitel jihočeské policie Radomír Heřman. Podezřelým z vraždy je syn zavražděné z předchozího manželství, jenž páru dlouhodobě vyhrožoval.

Na postup policie si stěžuje exmanželka zavražděného muže i jeho syn. Podle nich mohla policie dvojnásobné vraždě zabránit, protože o výhrůžkách věděla. Jaké kroky mohla policie učinit, aby tragédii předešla, Heřman nesdělil.

Kauza se podle něj dále vyšetřuje. Případem se zabývá i policejní inspekce. Její mluvčí Martina Lídlová dnes řekla, že prošetřování kauzy potrvá minimálně měsíc.

Vražda se stala krátce po půlnoci 11. února nedaleko centra Českých Budějovic v jednom z činžovních domů v Komenského ulici. Podezřelého osmadvacetiletého Jana Heidingera ještě odpoledne dopadla německá policie.

Nyní je v cele v Pasově. Musí zasednout soud, který rozhodne o vydání. Pokud by se Heidinger odvolal, celá věc se může protáhnout o několik týdnů i měsíců.

Hejtman Jiří Zimola požádal počátkem minulého týdne otevřeným dopisem policejního prezidenta o důkladné prošetření události, to samé učinili i pozůstalí. Žádají o prověrku policejního postupu nejen bezprostředně před vraždou. Heidinger prý již dříve hudebníkovi vyhrožoval zastřelením a několikrát ho fyzicky napadl.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz