Gabrielle prostě dokonale vystihla to, po čem dámy už dlouho bažily: moci se volně hýbat, cítit se elegantní, ale i kurážné a nespoutané. Odmrštila šněrovačky a světlo světa spatřily košilové šaty nebo ležérní svetříky a blůzy. V roce 1921 svou lásku ke sportu (jezdila na koni, hrála golf a tenis) přenesla do svého nového ateliéru „Sport“.
Chanel Haute Joaillerie Sport
Letos Chanel jako poctu sportovnímu duchu, který byl od začátku základem Gabrielliny tvorby, vytvořil kolekci Haute Joaillerie Sport. Kreativní ředitel vysokého šperkařství domu Patrice Leguéreau, který ji pochopitelně navrhl, má být na co pyšný: jde o mistrovskou souhru estetiky, techniky a preciznosti, a to nejen při výběru, ale též zpracování použitých drahokamů. Náhrdelníky, náušnice nebo prsteny jsou vytvořené tak, že se víc přizpůsobují anatomii těla – stejně jako sportovní oblečení. Některé šperky se dají různě modifikovat a nosit na několik způsobů.
Chanel Haute Joaillerie Sport
V kolekci se objevuje například motiv lva zasazeného v erbu (Gabrielle se narodila ve znamení Lva) nebo hvězdy coby symbol vítězství, motiv chevron – geometrický klikatý dekor – pak evokuje rytmus a rychlost. Klenoty jsou zdobené souborem drahých kamenů. Podle Patriceho Leguéreaua jde o nejkrásnější soubor drahokamů, který kdy Chanel představil. Tvoří jak grafické rovné plochy, tak zdobí střed šperku, například ve tvaru karabinky přepracované do tvaru čísla 5, otočné spony vypůjčené z ikonické kabelky 2.55 nebo do sady přezek a poutek.
Chanel Haute Joaillerie Sport
Ikonický prošívaný motiv typický pro Chanel tady najdeme v podobě poddajné síťoviny zdobené sportovními motivy. A značka přichází i se speciálním řetízkem ve tvaru trubičky zvaným „sportovní provaz“.
Charakteristickým rysem kolekce je kombinace drahých kovů a neobvyklých materiálů. Třeba hliníku, jenž se ve šperkařství příliš nepoužívá, výjimečně lehkého a v nevídaných barvách. Uhlíková vlákna pak vytvářejí ultralehkou sportovní manžetu a odstíny laku jsou dokonale sladěné s odstíny drahých kamenů.