Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Esprit

Bohové virtuálních světů. Čeští vývojáři udělali se svými hrami díru do světa, jaké novinky chystají?


Výtvarník a zakladatel Amanita Design Jakub Dvorský navrhoval mimo jiné postavičky filmu Kuky se vrací. Stejně roztomilý a fantaskně-poetický vizuál nesou hry jeho studia. | foto: David Turecký

Premium
Jedni videohry milují jako zábavu, která bystří smysly, pro druhé jsou vynálezem proměňujícím lidi v asociální mimoně. Faktem je, že herní průmysl vydělává víc než filmový a hudební dohromady. Čeští vývojáři jsou v něm pojmem a ti nejlepší dokáží nejen programovat, ale mají cit umělců, fantazii vizionářů a instinkt geniálních podnikatelů.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Pro čtenáře – zapřisáhlé nehráče, kteří si po zaslechnutí slova videohra vybaví bezduché střílečky a infantilní pokémony, bude možná překvapivé zjistit, jak chytrá, sofistikovaná, výtvarně fascinující nebo nenásilně edukativní může dnešní virtuální zábava být.

Je libo prožít velké dobrodružství a přitom se – vlastně jen tak mimochodem – do hloubky dovzdělat v historii vrcholného středověku? Žádný problém: stačí si stáhnout hru Kingdom Come: Deliverence (KCD), kterou lze bez obav označit za stroj času, díky němuž se kliknutím myši přenesete do zemí českých začátku patnáctého století.

Kingdom Come: Deliverence je strojem času, díky němuž se ocitnete na začátku...
Kingdom Come: Deliverence je strojem času, díky němuž se ocitnete na začátku...

Kingdom Come: Deliverence je strojem času, díky němuž se ocitnete na začátku patnáctého století: domky, vesnice, hrady, oblečení, fauna, flóra, jídlo nebo zbraně jsou přesně takové jako tehdy. A prožijete samozřejmě i velká dobrodružství s rytířem Jindřichem

Hra KCD pražského studia Warhorse je historicky maximálně přesná a příběh obyčejného kluka z vesnice, jenž se připlete k bouřlivým událostem v době piklů Zikmunda proti Václavu IV., člověka přiková k monitoru nejen dějem, ale i velkolepým vizuálem.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se