Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Evropský strom roku 2013: Maďarský platan z Egeru

Český projekt Nadace Partnerství, který v Evropě podněcuje vyhledávání pozoruhodných stromů, triumfoval na půdě Evropského parlamentu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P10a47v13e10l 37M48i34c74h94a71l 9223805653

Strom se neubrání,
zkoušel jsem hřebíky, ale obvykle byli těžaři rychlejší, solitery v krajině zmizely. Spokojím se s křovinami, ale ty musí být vymydleny aby nic nerušilo fotky satelitu pro dotace. Časem by z křoví nějaký strom vyrazil, jinak srnci jsou stejně pilní, jako samozásobitelé palivem. Celebrity mají pozitivní náboj motivace, ale zároveň odvádí od domova, od skutečných potřeb krajiny. Poslední akce byli asi trapní komunisté, co viděli topolové větrolamy na Ukrajině  a něco zasadili, za to jim díky a kšiltovka dolů. Vlastenec dnes smí pěstovat zahrádku, dál je zapovězeno, tu vlastník, tu war lord co koupil si k narozkám okres. Něco se dá dělat v lese, ale to je málo. Snad vnuci privatizérů, než to prodají číňanům, něco podniknou? Měli by být v balíku a holdovat svým zálibám, ale televize je nepřesvědčí, vlastenec  má ke krajině odpor jako v dobách medvědů a vlků , pěkně ty vymydlit a zorat. Na Žitném ostrově jsem s kombajnem  SK 4 zapadl do studny, budovatelé maďarskou vesnici srovnali se zemí příkladně, zaseli,  jen ve studni se země slehla. Šel jsem tedy do hospody a slovensky žádal sobě pivo, dostal jsem přes hubu.  
0/0
19.6.2013 17:29
Foto

Jozef Gáfrik

Eger
je cesky Jager...
0/0
14.6.2013 0:04
Foto

Strom roku...
Každý strom,  stejně jako člověk, je unikátní. Zatímco člověk v mnoha případech dokáže neuvěřitelným způsobem škodit a ubližovat, tak strom po celou svoji životní dráhu, bez jakýchkoliv požadavků přináší všem živým tvorům pohodu, stín, příjemné prostředí a často i plody obživy. Pokud si stromů už konečně začneme vážit, pak to bude začátek moudrého uvažování...
0/0
12.6.2013 6:47