Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Exkluzivně: Vyšetřovatel korupčních kauz, kterému došla trpělivost

Peníze byly jedním, ale nikoli jediným důvodem mého odchodu od policie, tvrdí podplukovník Zdeněk Ondráček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Miroslavdrahota

komentář k článku "vyšetřovatel korupčních kauz ...."
Vážení přátelé, s názory výše jmenovaného pplk. Ondráčka, dnes již bývalého policisty, musím v plné výši souhlasit. Já sám jsem byl jeho kolegou , a sloužili jsme spolu na jednom odboru. Já jsem se rozhodl odejít již ke dni 31. 10.2010. Mojí specializací bylo odhalování a vyšetřování trestné činnosti ve vztahu k ochraně zájmů EU, tedy problematika strukturálních fondů EU a dotační politiky EU a potažmo i dotační politiky ČR.O problematiku týkající se strukturálních fondů EU jsem se začal velmi intenzivně zajímat a vytvořil jsem si mnoho kontaktů na různých ministerstvech a dalších orgánech státní správy působících jako řídící orgány jednotlivých operačních programů, které jsou financovány z fondů EU.Již za mého působenína útvaru,  z útvaru, potažmo z  odboru, kde jsem pracoval, postupně odešli bez náhrady vysoce specializovaní odborníci na fondy EU .Na ÚOKFK jsem nastupoval s určitou vizí, která se mi však bohužel nenaplnila. Měl jsem dojem, že práce na elitním republikovém útvaru mne obohatí a přinese mi nové zkušenosti v pozitivním smyslu, ale opak byl  zatím pravdou. Setkal jsem se spíše s tím, že jako příslušník elitního útvaru jsem de facto neměl právo samostatně myslet, ale byl jsem nucen jen slepě vykonávat vůli někoho, kdo si myslí, že jenom on má na věc správný názor. Na tuto nedobrou situaci jsem písemně upozornil tehdejšího ředitele útvaru ještě před svým odchodem.Nejenže jsem se nedočkal žádné odpovědi a reakce na něj, ale později jsem se dozvěděl, že ředitel útvaru jej pouze přeposlal vedení odboru, aby je tak informoval o stížnostech z mé strany na ně.Stejně tak postupovalo vedení  útvaru i v  případech dalších stížností jiných pracovníků odboru korupce a ochrany zájmů EU. Situaci řešilo tak, že  pouze opět na stěžovatele upozornilo jejich přímé nadřízené -  vedení předmětného odboru. Stěžovatelé pak byli označeni jako nežádoucí pracovníci odboru, kteří jsou údajně destabilizačními články odboru a bylo jim přímo doporučeno odejít. Tak se stalo, že někteří odešli ze služebního poměru a někteří požádali v rámci útvaru o přeřazení na jinou součást.No a nakonec jsem o celé situaci informoval písemně i současného policejního prezidenta a ten můj podnět poslal k vyřízení již současnému řediteli útvaru, který mi jen stroze písemně sdělil, že je vše v pořádku a že se vlastně nic neděje.Myslím, že dalšího komentáře není třeba. Jen bych chtěl pro ostatní nezasvěcené ještě sdělit, že můj bývalý kolega pan Ondráček není žádným ztroskotancem a ani nějakým hochštaplerem, ale jde o velice vzdělaného a chytrého člověka, kterého je škoda. Mohl být velice platným článkem celého útvaru, bohužel tomu tak není. Já sám v současné době působím jako OSVČ v oblasti poskytování bezpečnostních služeb a bezpečnostního vzdělávání a když sleduji, co se na poli potírání korupce a závažné hospodářské trestné činnosti děje, tak mi věru není dobře. Zkrátka , něco je tu špatně a mělo by se to změnit.
0/0
21.11.2011 23:07
Foto

Arnošt Toufar

Chlapi se maj chovat jako chlapi a nedělat Drahoty!
Pane Drahoto, s vašimi názory (stejně jak s názory pana Ondráčka) musím v plné výši nesouhlasit.Nevěřím vám, že současná protikorupční útvar, je plný nesamostatných policistů, kteří se jen nechávají vést. Nepodceňujte je. Domnívám se, že za vaším odchodem stojí úplně něco jiného. Není mi ani jasné, kdo by chtěl mít za kolegu někoho, kdo píše na své spolupracovníky udání na všechny světové strany. Doba takových dopisů je za námi. Nenapadlo vás například, řešit problém mužně čelem a se svými nadřízenými si vše tváří v tvář vyříkat a umlátit je silou argumentů?Myslím, že vy ani pan vzdělaný Ondráček policii chybět nebudete. A s vašimi nadprůměrnými schopnostmi předpokládám, že ani vám nebude chybět policejní sbor a coby úspěšný podnikatel se na nás budete smát z obálky časopisu Forbes jako jeden z nejbohatších Čechů a já vám to skutečně ze srdce přeju.   Píšete, že by se něco mělo změnit a já myslím, že takový odchod lidí jako jste vy a pan Ondráček do civilu není vůbec špatný začátek. Teď jen budu čekat, jestli o mě také napíšete nějaký zhrzený dopis panu Lessymu.
0/0
26.11.2011 14:46
Foto

Miroslavdrahota

Dobrý den pane "Toufare",tak
Dobrý den pane "Toufare",tak předně, já jsem žádná "udání" nepsal a na své spolupracovníky už vůbec ne. Pokud jsem však upozornil na něco, co se mi nelíbí, tak to se týkalo pouze dvou osob a to byli mí přímí nadřízení. Považoval jsem to a nadále považuji za svoji povinnost. Ve službě jsem byl 23 let a nikdy jsem neměl žádné problémy s nadřízenými až na ÚOKFK. Pokud Vás to zajímá, tak i v době svého působení na ÚOKFK jsem obdržel několik kázeňských odměn na odvedenou práci. Takže jsem asi tak špatně nepracoval. Věřte mi ale, že jsem si nikdy nenechal a ani nenechávám tzv. s....át na hlavu. Vždy jsem řekl, co si myslím a to je můj hlavní problém . Jiný již nebudu. Nebojte se, o Vás nikam psát nebudu. Myslím si, že již máte svých problémů dost. I Vám přeji úspěšnou karieru a jen doufám, že brzy poznáme Vaše skutečné jméno.
0/0
27.11.2011 21:20
Foto

Arnošt Toufar

od Arnošta ...
Posílal jste stížnosti na své nadřízené, které vám dávali odměny? To vám přijde jako povinnost? Já bych to spíš viděl na nějaké trauma z dětství(např. pokousání psem).Nevím, co se vám nelíbí na mém jménu, dokonce máme oba svátek v březnu, tak můžeme slavit spolu. Navrhuji společnou oslavu v restauraci Gurmania na Smíchovském nádraží.  Jen nemůžu poslední víkend v březnu. To jedu se svým legračně páchnoucím přítelem z Vimperku (žije jen s matkou) na houseboat.A vy myslíte, že mám svých problému dost? Jeden problém skutečně mám. Minulý týden jsem v zahraničí protelefonoval asi tři litry ze služebního telefonu. Nevíte co s tím? 
0/0
28.11.2011 13:39
Foto

Miroslavdrahota

Od Mirka
Vidím, že Vás humor provází na každém kroku, snad Vám vydrží i nadále. Jen ty urážky byste si mohl nechat. Věřte mi, že to není dobré, takto urážet spolupracovníky.
0/0
28.11.2011 20:27
Foto

Arnošt Toufar

Resumé
Navrhovaná opatření: Pro zjednodušení postupujme dle sedmi kriminalistických otázek.Kdo? Kdo je pisatel? Já si myslím, že jste Miroslav Drahota alias Míra Odložto.Co? Co se stalo? Chtěl jste se zviditelnit a svézt se na vlně pseudopopularity komunistického zastupitele města Trutnova.http://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/zastupitelstvo-mestaKdy? Po nocích, kdy ostatní spí nebo provozují činnosti, o kterých si vy můžete jen nechat zdát vlhké sny.Kde? V práci, tam to asi nebude. Tam jste se nikdy nepřetrhl. Leda když byly chlebíčky s majonézou a půlkou vajíčka.Jak? Naivním pisálkováním, protože otevřená konfrontace face to face je pro vás něco jako dotáhnout spis k NPO.Čím?  Prostřednictvím výše uvedeného rozhovoru se Zdeňkem Ondráčkem, kterému jste patrně uvěřil, jeho sladkobolné nářky, stejně jako možná pár dalších naivů. Doufám, že jich nebylo více, než těchto základních kriminalistických otázek.Proč? Protože jste zakomplexovanej, vyhořelej kus, kterej si myslel, že v civilu udělá díru do světa, ale místo toho, po pár měsících po odchodu od PČR, marně žadonil o možnost vrátit se zpět na svojí proprděnou židli.P.S. Myslím, že vaše vyjádření k situaci u protikorupční policie jsou tedy stejně nepřínosná jako vyjádření pana Lásky a Ondráčka ke korupci a stejně podložená jako články pánů Kundry a Spurného.
0/0
30.11.2011 18:57
Foto

Gustafa 9375806465351

:-). V této souvislosti mě
:-).V této souvislosti mě napadá, že v případě naší protikorupční vlády by se dalo použít v ohledu jejího boje proti korupci 1. předrealizační nadšení, 2. realizační vystřízlivění, 3. hledání viníků, 4. potrestání nevinných a konečně 5. odměnění nezúčastněných. Otázka, v jaké fázi se teď naše vláda nalézá..Ale toto patří jinam, nechtěl bych touto diskusí k velmi dobrému článku s neveselým tématem ubírat na jeho vážnosti.
0/0
3.11.2011 14:54
Foto

Gustafa 9815836795301

Aha. Kdyžtak jste v případě
Aha. Kdyžtak jste v případě Rudly přeskočil o jednu šarži výše. No a jméno z reálu byste neměl? Asi ne...
0/0
3.11.2011 14:47
Foto

Kuba9700

Naprosto ho chápu,
myslím, že je jedním z těch, kterým došla trpělivost. Stát a všichni lidé bezesporu potřebují FUNGUJÍCÍ policii a jiné orgány.Je strašně jednoduché házet odpovědnost za nefungování na jednotlivce, kteří se rozhodnou odejít. Řekl bych, že odcházejí ti, kteří ještě mají možnost se uplatnit.Samozřejmě je špatné, pokud někdo odejde a přejde k tzv. "druhé straně" ale daleko horší je, že se nad tím management, který je placen i dvojnásobně, nezamyslí a systémově neučiní kroky k zamezení takovýchto odchodů.Myslím, že právě ve vedení je chyba, ve vyšším managementu státní správy. Správně tady někdo poznamenal, že ve státní správě není tlak na vedení jako v business sféře. Jenže proč není? Protože právě vedení využívá protekcionismu,  své moci k udělování příkazů, za které se nemusí zodpovídat a které se musí poslechnout, za účelem obhájené vlastní pozice a odměn a dalších benefitů.A platíme za to všichni...
0/0
3.11.2011 12:10
Foto

Arnošt Toufar

Ano, znám někoho ...
Samozřejmě, že znám vyšetřovatele, po kterém zbyly výsledky. Je to kpt. Rudla Pekař. Všichni jistě vzpomínáme na jeho slavné objasnění zpronevěry 365,-  Kčs ve stánku Poštovní novinové služby u stanice metra Kosmonautů nebo krádeže jednoho peška v tělocvičně Zvláštní školy ve Vimperku.A dále bych chtěl připomenout jeho, dnes již legendární, rozkrytí gangu učitelů a farářů, kteří se pokoušeli získat ilegální cestou doktorské tituly.
0/0
3.11.2011 12:07
Foto

I20s22t85v87á65n 83L20é70k36o

To je o systému a o politice.
To je o systému a o politice. Jednotlivec může bojovat pět, deset, dvacet let, ale pak rozhodne odejít, protože už v tom dál nechce jet. O tom je ten článek.István Léko
0/0
2.11.2011 15:01
Foto

Arnošt Toufar

To je velmi dobré znamení ...
To je velmi dobré znamení ... Tahle práce se přeci nedá dělat pro peníze. Možná právě proto si tento pán již buduje politickou karieru u KSČM.
0/0
2.11.2011 13:10
Foto

Matylda Horničková

Malé zamyšlení
              Dobří nebo špatní ? Kdyby bylo u policie,  za uplynulých dvacet let,  více  dobrých,nebyly by jsme, tam kde jsme :-((
0/0
2.11.2011 13:10
Foto

Gustafa 9745696485191

Dobrý den,   jsou dvě
Dobrý den, jsou dvě možnosti, buď:1. máme neschopné policajtyNEBO2. nefunguje systém Je zcela na Vašem úsudku, která odpověď je správně. Jen tak mimochodem, pokud by platil Váš výrok obecně, tak by se nevyřešil ani jeden složitější případ vraždy.  
0/0
3.11.2011 9:25
Foto

J19a81n 64S66c52h80n38e38i93d22e25r 3234798286186

Je ještě třetí možnost:
Teorie je, když něco víme, ale nefunguje to.Praxe je, když něco funguje, ale nevíme proč.Nám se však podařilo spojit obojí:Nic nefunguje a nikdo neví proč.
0/0
3.11.2011 12:00
Foto

Losara

Připadá mi, že je těžké
Připadá mi, že je těžké udělat si názor na působení a odchod tohoto pána od policie podle tohoto článku. Neřekl nic konkrétního o tom, v čem byl jeho názor na řešení korupčních skandálů jiný. Z rozhovoru jsem vyrozuměla, že si připadal nedoceněný v otázce platu a že mu spousta času strávená administrativou chyběla na vyšetřování. U mne to vyvolalo pocit solidarity (správné manažerské vedení by to mohlo rozdělit - ovšem v soukromé firmě, kde se jede na výsledky a nikoliv ve státní správě, kde se bere z eráru). No ale otázka zůstává - mám se tímto odchodem zaobírat jako dobré znamení, že odcházejí špatní nebo špatné znamení, že odcházejí dobří?
0/0
2.11.2011 13:03
Foto

Matylda Horničková

Super napsaný příspěvek :-))
Jen tak dááááál ........
0/0
2.11.2011 12:52
Foto

Matylda Horničková

Skromnost, nade vše ........
Ten má tolik, ten zas tolik a já chci taky tolik, jako on ..........Lidstvo je prostě nepoučitelné a proto nás nečeká nic dobrého, a dobře nám tak.Panu vyšetřovateli přeji pěkný flek u nějakého zloděje, ten ho určitě zaplatí :-))
0/0
2.11.2011 12:47
Foto

Arnošt Toufar

Další zoufalec ???
Nejedná se o dalšího Václava Lásku? Jistě všichni co se zabýváte bezpečnostní problematikou, jste si všimli, že se pravděpodobně jedná o dalšího člověka, který se zaštiťuje službou u protikorupční policie. Přitom jsou známy indicie, které hovoří o tom, že se tito lidé na útvaru sotva ohřáli a nezbyly po nich žádné výsledky svědčící o jejich kvalitě, výjimečnosti a nepostradatelnosti.Obávám se, že sledujeme zrod dalšího hochštaplera, který se další léta bude v mediích chvástat něčím, co pro Policii ČR bylo méně než epizodou. Už pouhý fakt, že nedokáže nic jiného, než se otírat o svého minulého zaměstnavatele, svědčí o jeho naprosté podprůměrnosti.Celý článek působí jako zoufalý akt člověka, který by měl spíše začít konečně pracovat a ne se stavět do role rádoby celbrity s kouřící bambitkou.
0/0
2.11.2011 12:25
Foto

Filias

Protikorupční policie je tu
Protikorupční policie je tu skvěle vedna, vyšetřující policisté mají výborné podmínky a poslanci se snaží seč mohou, aby bylo vyšetřování nezávislé a nekladli mu žádné překážky.A jediný kdo za současný stav může jsou vyšetřující policisté, kterým je po 23ech letech 32 tisíc čistého málo co si dovolí nesouhlasit s tímto skvělým a naprosto dokoalým systémem.Ještě že vás tu máme, abyste nám otevřel oči.
0/0
2.11.2011 18:59
Foto

Gustafa 9925506935711

A Vy znáte nějakého
A Vy znáte nějakého vyšetřovatele, po kterém zbyly "nějaké výsledky" v korupčních kauzách ;-)? Není to např. zapříčiněno Vámi nepřímo zmiňovaným insitutem "rotace" ("se... sotva na útvaru ohřáli"), kdy detektivové, kteří zřejmě vědí příliš či mají dobrou evidenci, jsou od svého případu odvoláni a dáni na jiný případ či rovnou na jiný útvar?
0/0
3.11.2011 9:31
Foto

Miroslavdrahota

odpověď na příspěvek "další zoufalec????"
Vážený autore Arnoště Toufare,mám takový pocit, že nejste ten, za kterého se vydáváte, nejste Vy náhodou někdo z toho kvalitního vedení útvaru, nebo jejich zpřízněná duše? Myslím, že jsem tyto Vaše výše uváděné výroky někde slyšel, nevím, možná se mýlím a v tom případě se i omlouvám. 
0/0
21.11.2011 23:38
Foto

J60o22s97e67f 40M50a53n52n 3244218865646

Těžko od Nečase čekat něco
Těžko od Nečase čekat něco jiného než lži,, když on stojí na straně korupčníků. Vláda prostě nemá absolutně zájem na vyřešení čehokoliv a je odhodlaná říct jakoukoliv lež jenom aby zametla problém pod koberec. Nedá se jim věřit ani slovo.Pro důkazy není třeba chodit daleko. Někodí si oživit billboardy z poslední volební kampaně ODS a porovnat se skutečností. Fotografii tohoto billboardu byl na webu docela problém najít. ale přece jen u socanů se našel.  viz foto v článku.http://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/bartak-i-vondra-bud-vyvodi-vlastni-politickou-odpovednost-nebo-je-musi-odvolat-premier/
0/0
2.11.2011 8:55