8. března 2010 9:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Exploze otřásla pákistánským centrem pro vyšetřování terorismu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
K atentátu se zatím nikdo neřihlásil. Podle policie za ním stojí hnutí Taliban. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy K atentátu se zatím nikdo neřihlásil. Podle policie za ním stojí hnutí Taliban. |

LÁHAUR Sebevražedný atentátník zaútočil na pákistánskou federální vyšetřovací agenturu. Výbušnina umístěná v autě před jejím sídlem ve městě Láhaur na východě země zabila nejméně 11 lidí více než 60 jich zranila.

"Toto místo bylo využíváno k výslechům významných podezřelých,  v době útoku tam nikdo nikdo takový nebyl, zato ve službě bylo asi čtyřicet policistů", vysvětlil šéf láhaurské policie Parvíz Rathori.

Mezi zraněnými jsou i ženy, které vedly děti do školy. Zranění utrpěli i studenti blízké náboženské školy, na něž se zřítily kusy střechy porušené explozí. Nejméně devět lidí je v kritickém stavu.

Část cihlové policejní budovy se zřítila. Kromě školy utrpěla poškození i nedaleké mešita a další stavby.

Podle agentury Reuters to byl už třetí útok na láharskou vyšetřovací stanici.

Před budovou policejní stanice zanechala exploze obrovský kráter

K odpovědnosti za atentát se zatím nikdo nepřihlásil, podezření ale padá jako obvykle na Taliban a s ním spřízněné extremistické skupiny.

Počet sebevražedných pumových útoků v posledních týdnech v Pákistánu poklesl. Zatím ale není jasné, zda je to důsledek zlepšené bezpečnostní situace díky vojenským úspěchům v boji proti radikálnímu islámskému hnutí Taliban, anebo jestli ozbrojenci jen přeskupují své síly před novými údery.

Lidovky.cz, ČTK, Reuters
Najdete na Lidovky.cz