10. srpna 2009 14:22 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Faith No More si objednali řeznický nůž, ponožky a kinder vajíčka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Mike Patton (Faith No More) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Patton (Faith No More) | foto: Reprofoto

PRAHA Koncert americké kapely Faith No More je tu! Její comeback na světovou scénu po jedenácti letech zažije v pondělí 17. srpna v Tesla Areně i Praha.

FNM

Na koncert zbývají poslední vstupenky v sítích Ticketpro a Ticketportal. Koncert začíná v 19.30, a jelikož Tesla Arena bude téměř vyprodána, její brány budou otevřeny již od 18 hodin. Více inforamcí lze najít na www.charm-music.cz.

Kapela a její tým dorazí v rámci evropského turné ve dvou autobusech a jedním kamionem z Budapešti, kde hraje o den dříve na festivalu Sziget. Z Prahy cestují Faith No More na další vystoupení 20. srpna do Belgie. Celkem přijede do Prahy dvacet lidí – pět hudebníků, osm členů doprovodu, šest řidičů a jeden prodejce merchandisingu. Faith No More přijedou ve svém nejslavnějším složení - Mike Bordin (bubny), Roddy Bottum (klávesy, zpěv), Billy Gould (baskytara, zpěv), Jon Hudson (kytara, zpěv) a Mike Patton (zpěv).

"Požadavky kapely nejsou nijak výjimečné, k těm zajímavějším bodům patří například velký řeznický nůž pro tour managera, kinder vajíčka, bílé a černé bavlněné ponožky o velikosti US 10 - 13, zásoba ibuprofenu, šampaňské, whisky, výběr anglických časopisů o hudbě či filmu a výběr amerických deníků," říká Borek Jiřík, pořadatel koncertu.

Na to, co zřejmě zazní v Praze, se dá usuzovat z programu jejich prvního srpnového koncertu na portugalském festivalu Sudoeste – zahájení skladbou Reunited (cover písně kapely Peaches & Herb), v průběhu pak zazní hity jako Evidence, Last Cup of Sorrow, Easy, Ashes to Ashes, Midlife Crisis, Epic nebo Just a Man. Dosavadní recenze turné, které začalo 10. června v Londýně, jsou více než pozitivní a nadšené.

kul, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz