10. listopadu 2009 13:51 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Faux pas Angely a Hillary: Političky přišly na jednání jako dvojčata

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Kancléřka a ministryně aneb Angela Merkelová vítá v Berlíně Hillary Clintonovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kancléřka a ministryně aneb Angela Merkelová vítá v Berlíně Hillary Clintonovou. |

BERLÍN/PRAHA Dvě nejmocnější ženy světa se nevědomky dopustily módního faux pas. Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová a německá kancléřka Angela Merkelová se v Berlíně sešly k jednání v takřka identickém oblečení. Jejich oděvy se lišily jen v drobných detailech. Všiml si toho server Huffingtonpost.

Takřka stejná barva vlasů, účes, modré sako i černé kalhoty. Tak vítala Merkelová americkou ministryni v německé metropoli. Clintonová přiletěla do Berlína, aby se zde zúčastnila velkolepých oslav 20. výročí pádu Berlínské zdi.
Dvojsnímek zachycuje uvítání Angely Merkelové a Hillary Clintonové. Obě ženy na setkání přišly takřka identicky oblečené.


Ještě před vypuknutím oslav se obě ženy sešly k vzájemnému rozhovoru. A málokdo si nevšiml takřka identických outfitů obou dam. Clintonová i Merkelová mají velmi podobnou barvu vlasů, i jejich účesy se od sebe liší jen málo. Kancléřka a ministryně si k prvnímu setkání v Berlíně vybraly sako, které se lišilo jen v odstínu modré, takřka stejné kalhoty a černé boty na podpatku. Hillary svůj outfit doplnila modrými perlami, Angela měla méně výrazný zlatý náhrdelník. "Vypadalo to skoro, jako by se domluvily," podotýká k tomu jeden z diskutujících serveru. Na večerní oslavy se už obě ženy převlékly.

Berlín k 20. výročí pádu zdi uspořádal obří slavnost, na které nechyběla řada světových státníků. Vrcholem oslav se stalo stržení obřího domina z tisícovky více než dvoumetrových pomalovaných kostek.

Lidovky.cz