28. června 2010 12:03 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Fenomenální kytarista Joe Satriani se 3. listopadu vrátí do Prahy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Joe Satriani | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Joe Satriani | foto: Lidové noviny

PRAHA Americký kytarista Joe Satriani se vrátí 3.listopadu se svojí kapelou po dvou letech do pražské Tesla Areny. Hudebník považovaný za jednoho z nejlepších rockových kytaristů posledních desetiletí v roce 2008 v Praze svou instrumentální tvorbou nadchnul 5000 posluchačů.

Spolu s bývalými hudebníky z Van Halen a Red Hot Chili Peppers je nyní členem superkapely Chickenfoot. ČTK to dnes za pořadatele sdělil Jiří Sedlák.

"Od poslední návštěvy v Praze vydal mimo jiné živou nahrávku Live in Paris: I Just Wanna Rock, v březnu si také zahrál spolu s dalšími kytaristy na turné věnovaném Jimimu Hendrixovi," uvedl Sedlák. Dodal, že vstupenky v cenách 660 až 935 korun jsou k dostání v síti Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

Satriani se podle odborníků na rozdíl od mnoha jiných kytarových virtuozů neomezuje pouze na technické předvedení, ale na své kytaře Ibanez tvoří důmyslně vystavěné skladby plné emocí. V České republice vystoupí podruhé, při své první návštěvě zahrál výběr ze svých dosavadních alb včetně ukázek z aktuálního projektu Professor Satchafunkilus And The Musterion Of Rock.

Joe Satriani natočil 12 sólových studiových alb a na řadě dalších spolupracoval. Debutové album Not Of This Earth vydal v roce 1986 a v USA získalo platinovou desku. Byl několikrát nominován na cenu Grammy, proslul i jako učitel hry na kytaru mnoha rockových muzikantů, například Kirka Hammetta z kapely Metallica.

Vedle své sólové dráhy Satriani například v roce 1988 hrál jako první kytarista na sólovém turné Micka Jaggera, zpěváka Rolling Stones. V roce 1993 krátce působil v kapele Deep Purple. Jeho angažmá bylo tak úspěšné, že byl požádán, aby zůstal nastálo. Satriani to však z důvodu kontraktu s nahrávací společností musel odmítnout.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz