21. června 2010 11:08 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Film Toy Story 3 trhal rekordy. O víkendu vydělal přes 150 milionů dolarů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Premiéra filmu Toy Story v USA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiéra filmu Toy Story v USA | foto: Reuters

LOS ANGELES Tržby za vstupenky na americký animovaný film Toy Story 3: Příběh hraček dosáhly o víkendu ve světě 153,8 milionu dolarů (3,2 miliardy korun). To je podle agentury Reuters nový rekord mezi animovanými filmy.

PŘEČTĚTE SI RECENZIPřekročit hranici 100 milionů dolarů (2,1 miliardy korun) o prvním víkendu po uvedení do kin ve světě se předtím podařilo jen animovaným filmům Shrek 2 a Shrek Třetí. Toy Story 3, jemuž hlasy propůjčily například hollywoodské hvězdy Tom Hanks a Tim Allen, také tržbami 109 milionů (2,3 milionu korun) v Severní Americe překročil tamní dosavadní nejlepší zahajovací tržby studia Pixar.

Toy Story 3.

Předchozí víkend nejnavštěvovanější remake filmu Karate Kid spadl v Severní Americe o druhém víkendu s 29 miliony dolarů (598 milionů korun) na druhé místo. Celkem za desetidenní promítání utržil tento počin společnosti Sony 106,3 milionu dolarů (2,2 miliardy korun). Na třetí příčce se umístil film A-Team s 13,8 milionu dolarů (284,6 milionu korun) za víkend. Od uvedení do kin vydělal 50 milionů dolarů (miliardu korun).

Jedna novinka nynějšího víkendu zcela propadla. A to zfilmovaný známý komiks Jonah Hex, který v Severní Americe vydělal studiu Warner Bros. o prvním víkendu jen 5,1 milionu dolarů (105,2 milionu korun). Hororový western s Joshem Brolinem v hlavní roli se podle Reuters může stát největším propadákem roku.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz