Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Fórum Věda žije! odmítá, že je placeno Akademií věd

Mladí vědci sdružení ve Fóru Věda žije! chtějí poukazovat na přešlapy reprezentantů vědní politiky. A ti je pochopitelně nemají v lásce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Panelista

Ano, akce sdružení Věda žije jsou naivní
Příklad s Aztéky inspiruje k pokusu vyjmenovat alespoň 10 historicky významných realistických, pragmatických a sofistikovaných potíračů naivity. Řeky krve, pane kolego. Oba snad uznáme, že racionální není ani benevolence, s níž občané tolerují rozvrat státu a existenci nevědoucího Petra Nečase v úřadu premiéra. S podřadnými individui ve vládě a Parlamentu ČR nemá smysl vyjednávat o organizaci vědy. Nejen proto, že produkují "špatné" zákony. Především proto, že se obecnými normami neřídí a podílejí se na rozvratu, nebo přímo organizují rozkrádání a zneužívání státních a veřejných prostředků. Opakovaně zde bývá uváděno jméno prof. C.H. z předsednictva GAČR. Je ředitelem malého výzkumného pracoviště s klinickou sekcí. Provést audit úspěšnosti žádostí o granty je velmi jednoduché. A to včetně "chytře" vymyšlených projektů napsaných na "spolupracující" bílé koně (RIV a weby pracovišť, kde se chlubí získanými granty). U malého pracoviště není jednodušší cesty, než vypsat spolupracující instituce, jména panelistů, granty a "centra" - navrhovatele, spolunavrhovatele. GAČR, (TAČR, IGA MZČR, BV MVČR ...). Získané podklady mnohé objasní. Prof. Ivan Ohlídal cílí docela přesně: Ohlídal (ČSSD): Otazníky ohledně fungování Grantové agentury ČR  Na základě takového auditu by se dalo pokračovat u dalších mediálních "vědeckých" hvězd. ČP by se mohla také začít věnovat odbornému a politickému zázemí Petra Matějů, činnosti RVVI a především budování tunelu polepenému hesly o aplikovaném výzkumu.  
0/0
19.12.2012 6:29
Foto

J69a65n 47K63u49n20e70s 5442464852874

Dobry den, s 'podradnymi
Dobry den,s ''podradnymi individui'' ve vlade a parlamentu musi vedci vyjednavat vsude na svete, pokud o nich chteji penize, s tim se cesti vedci musi smirit. Resenim pro ceskou vedu, neni "vedecka demokracie" (ne nepodobna te oborarske) a jakasi nezavislost, ale tlak na efektivni politicke rozhodovani a osobni odpovednost tech, co rozhoduji.   A jsem rad, ze zminujete Prof. Ohlidala - poslance. Mnohem lepsi nez poradat akce typu Veda zije je tlacit na sve zastupitele, poslance a  senatory, z pozice jejich volicu. Pan Ohlidal je mimochodem prikladem toho, ze to ma smysl.  
0/0
19.12.2012 10:29
Foto

Pmateju

Váš zájem ....
Váš zájem, milý panelisto, o moje odborné zázemí mě těší, i když pojmu "odborné zázemí" moc nerozumím (za klíčovou považuji odbornou produkci nebo výkonnost). Možná si o něm uděláte představu z mého profesionálního CV, které naleznete zde:http://isea-cz.org/Portals/1/Mateju_Professional%20CV_2012.pdf.Pokud jde o politické zázemí: od roku 2002, kdy jsem vystoupil z Unie svobody, nejsem členem žádné politické strany. V žádné politické straně jsem nebyl ani před rokem 1989, což vysvětluje i to, že jak velký doktorát, tak docenturu a profesuru jsem "směl" absolvovat až po roce 1989.Pokud vás zajímá, jakým tématům se jako sociolog věnuji, můžete se podívat na wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Mat%C4%9Bj%C5%AF.Očekávám obsesivní rekace ctenareCP, předem ale hlásím, že v zájmu zachování duševního zdraví na ně nebudu reagovat. S přáním klidných vánočních svátků Petr Matějů
0/0
19.12.2012 12:53