Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Fotbalová lvíčata slavila triumf na Islandu

REYKJAVÍK Čeští fotbalisté do jednadvaceti let vyhráli v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2:0 na Islandu. Po vyrovnaném průběhu jim pomohl k výhře až zlepšený výkon ve druhém poločase.

Island „21“ - Česko „21“ 0:2 „Tohle vítězství může mít velkou váhu, protože tady nikdo nebude vyhrávat snadno,“ pravil po utkání trenér českých „lvíčat“ Jakub Dovalil. „Musím hráče pochválit za to, jak byli disciplinovaní a organizovaní. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, už v první půli jsme měli několik šancí a ve druhé už dominovali, navíc jsme to korunovali krásnými góly,“ dodal kouč.

Islanďané předvedli na domácím stadionu Völlur velmi solidní výkon a dobrým pohybem s Čechy dlouho drželi krok. Hosté se však dostávali do šancí, zblízka nepřekonal brankáře Petrussona Dočkal, nedlouho poté mířil těsně nad Rabušic. Největší šanci první půle však měl Vidarsson, z malého vápna ale minul.

Po obrátce Češi přidali, Rabušic měl dvě další šance a tu třetí už proměnil, když v 59. minutě gólmanem vyražený míč napálil do sítě. Ve zbytku zápasu už hosté kralovali a v 79. minutě tvrdou ranou z deseti metrů definitivně zlomil soupeře Čelůstka.

V prvním kvalifikačním utkání v červnu vyhrála jedenadvacítka 8:0 v San Marinu.

Branky: 59. Rabušic, 79. Čelůstka. Rozhodčí: Norris - Cunnigham, Barter (všichni Skotsko). ŽK: Gislasson, Vidarsson - Dočkal. Poločas: 0:0.

Česko: Vaclík - Čelůstka, Hošek, Suchý, Lecjaks - Dočkal, Hořava, Gecov, Vácha (59. Černý) - Rabušic (74. Kozák), Vošahlík (90. Mareček).

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...