25. ledna 2010 19:55 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Francie vyhlásila nejlepší kapelou roku Black Eyed Peas. Omylem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Hiphopová kapela Black Eyed Peas zavítá v květnu do Prahy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hiphopová kapela Black Eyed Peas zavítá v květnu do Prahy. | foto: Universal Music.

CANNES Americká skupina Black Eyed Peas byla při udílení francouzských hudebních cen NRJ Awards omylem vyhlášena nejlepší zahraniční kapelou. Při ceremoniálu vyšlo najevo, že namísto amerických hiphoperů měla cenu dostat německá skupina Tokio Hotel.

Podle serveru BBC omyl vyvolal značný nesouhlas a sál za něj organizátory odměnil bučením. Ceny francouzské rozhlasové stanice NRJ se letos v Cannes udělovaly již po jedenácté. V každé kategorii jsou v nich tradičně vyhlašováni nejlepší francouzští a zahraniční interpreti.

Cenu pro nejlepší zahraniční zpěvačku si odnesla americká soulová zpěvačka Rihanna, cenu skokana roku dostala Angličanka Lady Gaga. Nejlepším zahraničním zpěvákem byl vyhlášen Robbie Williams, který si odnesl také čestnou cenu a na předávání zazpíval píseň Morning Sun. Zklamaní Black Eyed Peas se mohli utěšit alespoň cenou za nejlepší zahraniční píseň, kterou získali za hit I Gotta Feeling.

Během večera vystoupil také americký rapper Jay-Z, londýnský pop umělec Mika nebo americká zpěvačka Kelly Rowlandová. Americká zpěvačka Beyoncé si stejně jako Robbie Williams přijela osobně převzít čestnou cenu.

Mylné ocenění Black Eyed Peas vzniklo tím, že americká zpěvačka Kesha a francouzský choreograf Kamel Ouali omylem přečetli jméno prvního z nominovaných namísto jména vítěze. K velkému překvapení si poté cenu nikdo nepřišel převzít. Stejný incident vznikl i loni, kdy si cenu namísto Rihanny omylem odnesla americká zpěvačka Katy Perryová.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz