13. července 2009 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Fresh Film Fest zve na originální filmové procházky městem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
FRESH FILM WALK | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy FRESH FILM WALK | foto: archiv FFWReprofoto

PRAHA Mezinárodní festival studentských filmů a debutů Fresh Film Fest pořádá seriál procházek Fresh Film Walk v centrech měst oživený promítáním krátkých filmů na fasády budov. Po loňském úspěšném zavedení konceptu probíhá letos v prázdninové Praze rovnou čtyřikrát a je rozšířen i do dalších českých a moravských měst.

Druhá z pražských procházek se uskuteční v úterý 14. července od 22 hodin na prostranství zahrádky Týnské literární kavárny v Týnské ulici u Staroměstkého náměstí. Dohromady bude promítnuto devět krátkometrážních filmů z archivu Fresh Film Festu.

Ve čtvrtek 6. srpna proběhne třetí Fresh Film Walk v Praze, který začne projekcí od 22 hodin u Karlova mostu v ulici U Lužického semináře. Poslední ze série zamíří ve čtvrtek 27. srpna na Žižkov a už od 21.30 odstartuje projekcí pod Žižkovskou televizní věží.

Dění ve veřejném prostoru
Koncept putovních venkovních projekcí Fresh Film Walk se nechal inspirovat obdobnými projekty v evropských metropolích. "Chceme prostřednictvím Fresh Film Walk oživit dění ve veřejném prostoru v průběhu letních měsíců. Projekt využívá atraktivní historická centra měst a jejich zástavbu a nabízí nový netradiční zážitek jak z procházky večerním městem, tak z promítání filmů," uvedla za organizátory Radka Weiserová a dodala: "Jsme rádi, že se letos povedlo expandovat i do dalších měst a že můžeme představit mezinárodní studentskou filmovou tvorbu!"

První z filmových procházek proběhla v polovině června v Brně, kde bude 17. září série i ukončena. V úterý 21. července zavítá Fresh Film Walk do Českých Budějovic. Seriál Fresh Film Walk je současně pozvánkou na letošní šestý ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů a debutů Fresh Film Fest, jehož šestý ročník proběhne v dřívějším termínu oproti předchozím ročníkům, a to od 12. do 16. srpna v Karlových Varech.

Fresh Generation
Fresh film Fest uvede během pěti dní 200 filmů a udělí pět hlavních cen v pěti sekcích oceněných porotou – tzv. Hlavní soutěži (mezinárodní soutěž hraných a dokumentárních filmů), Theatre Optique (mezinárodní soutěž animovaných a experimentálních studentských filmů), Centropa (středoevropská soutěž studentských filmů), Fresh Generation (mezinárodní soutěž prvních a druhých celovečerních filmů jednotlivých tvůrců) a v sekci Kontakt (soutěžní sekce českých nezávislých a amatérských filmů. V rámci přehlídky Fresh Classics bude představena retrospektiva divadelního režiséra Petra Lébla.

Informace o termínech, trasách a programu procházek Fresh Film Walk a Fresh Film Festu jsou k dispozici na stránkách festivalu www.freshfilmfest.net.

Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz