130 let

Diskuze

Globální dluh tvoří desetinásobek ročního HDP všech zemí na světě

Konec krize se nerýsuje a hrozí další regres, tvrdí v nové studii ekonomové Výzkumného ústavu světového hospodářství Maďarské akademie věd.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J16i61ř22í 16K67o76p37i79s

12. 5. 2012 14:51
Nic nového pod sluncem
Problém krize se totiž řeší tak, že ti kteří ji nezpůsobili a přitom reálně tvoří HDP se ještě více ždímou a dusí a veškerá zátěž se přesouvá jen na ně. Zatímco těm, kteří jsou za krizi přímo odpovědni se naopak cpou peníze čím dál tím více a čím dál tím více se snaží zbavit veškeré odpovědnosti. Je to v podstatě to samé, jako byste hasil požár benzínem. Tady musí dojít ke strukturální změně systému. Už když vezmu princip, jak dluhy vznikají.Politik coby skrytý akcionář nějaké investiční skupiny, přes společnost (jejíž je také akcionářem) vyvede ze státu přes několikanásobně předraženou zakázku 100 mld.. Peníze se tak dostávají do portfolia investora, který tuto sumu opět půjčí státu a na dluhopisech vydělá úroky. V reálu tuto půjčku politik opět přes zakázku vyvede do portfolia investora a kolo se opakuje do nekonečna. Je to ono bájné ekonomické perpetum mobile. Je tak logické, že tyto půjčky jsou nesplatitelné, protože státu neudržitelně narůstají úroky, až do jeho zkrachování. A to je ta celosvětová uměle nafouknutá bublina. Až budou zrušeny akcie na doručitele a nebudou daňové ráje (nebo podobné), pak teprve krize skončí!
0 0
možnosti

Marek Kyncl

13. 5. 2012 0:06
Naprosto souhlasím.  Měli
Naprosto souhlasím.  Měli bychom si konečně uvědomit realitu, že praktická politika od 70 let přivedla euroamerické hospodářství na pokraj kolapsu. To, co se nyní děje není žádná krize, nicméně pokračující úpadek, který odpovídá tomu, že jsme prakticky veškerou výrobu nechali zrušit a převést do Číny, Indie a dalších zemí, naši občané trpí nezaměstnaností a spoleháme akorát na jakési inovace, se kterými si však dnes můžeme tak akorát vytřít zadek. Proč se tyto země tak ryche rozvíjejí a Evropa i USA upadají? Tamnější střední a vyšší třída bohatne na rozvoji bohatství svých zemí, naše bohatne na našem úpadku. Vládnou nám lidé, kteří nás denodenně zrazují. Problém nevyřeší žádný z předkládaných receptů. Ani privatizace infrastruktury, ani zrušení důchodů, ani zrušení sociálního zabezpečení, ani zrušení dovoloené, ani zrušení přestávek na oběd, ani zrušení osmihodinové pracovní doby. Naopak, s každým dalším z doporučovaných opatření se budeme propadat, protože vedou k oslabování domácího trhu a tím i k menším příležitostem pro malé a střední podniky. 
0 0
možnosti
  • Vybrali jsme pro Vás