18. ledna 2010 16:08 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Golfista Woods se prý po skandálu s milenkami léčí ze sexuální závislosti

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Tiger Woods vyhrál 15. října 2009 turnaj v Melbourne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods vyhrál 15. října 2009 turnaj v Melbourne. | foto: APČTK

LOS ANGELES Světová golfová jednička Tiger Woods, která se nyní snaží urovnat manželství otřesené údajnými četnými nevěrami, se prý léčí ze sexuální závislosti. Uvedla to americká média, informace však nebyla oficiálně potvrzena.

Televize WJTV s odvoláním na nemocniční personál uvedla, že byl Woods hospitalizován na terapeutické klinice Pine Grove v Hattiesburgu. Podle serveru Radaronline.com jde o jedno z předních center specializujících se na léčbu sexuálních závislostí. Zařízení na svých internetových stránkách tvrdí, že pomáhá lidem s psychickými poruchami a závislostmi.

Čtyřiatřicetiletý Woods se už několik týdnů skrývá před veřejností. Důvodem je sexuální aféra, kterou odstartovala jeho podivná listopadová noční nehoda. V další týdnech pak na golfistu praskly četné nevěry, kvůli který hrozí rozpad jeho manželství.Galerie Woodsových milenek. Identita milenky č. osm zůstává neznámá.

Vítěz 14 turnajů kategorie major Woods v prosinci oznámil, že až do odvolání nebude hrát golfové turnaje, aby se pokusil urovnat své manželství. S manželkou Elin má dvě děti.

Kvůli sexuálnímu skandálu opustili nejlépe vydělávajícího sportovce světa i někteří sponzoři. Například americká automobilka General Motors oznámila, že mu už nebude zdarma půjčovat své modely. Od světové golfové jedničky se odvrátily i společnosti AT&T a Accenture, firmy Gillette a Tag Heuer pak oznámily, že omezí Woodsovo účinkování v reklamě.

Woods se nyní snaží vylepšit svůj pošramocený obraz. Rozhodl se třeba pomoci lidem postiženým ničivým zemětřesením na Haiti a daroval nadaci založené pro jejich pomoc tři miliony dolarů (asi 54 milionů korun).

ČTK
Najdete na Lidovky.cz