Gólový uragán Sparty odneslo Brno

PRAHA Deset bodů je sice propastný rozdíl, ale Sparta se slábnoucí naděje na titul nevzdává. S chutí doma udělila debakl 4:0 Brnu a poskočila zpátky na druhé místo ligové tabulky před ostravský Baník.

Fotbalisté z Letné včera předvedli zatím nejlepší výkon během jarní části sezony. Opravdu se bylo na co dívat zvlášť v úvodní půlhodině, během které padly všechny góly.

Neuběhla totiž ani minuta a už bylo jasné, že Sparta ušetří přibližně milion korun. Pokud by totiž vyšli její střelci naprázdno, vracelo by se přítomným fanouškům vstupné, Jenže na Letné tentokrát s muškou problém neměli. Roh rozehrál Zeman a míč doplachtil až ke Kladrubskému, který pohodlně zblízka skóroval. Kanonáda teprve začala.

Brno na jaře ještě neprohrálo, ale na Letné hráči z moravské metropole přijali roli strnulého sloupoví, mezi kterým měli fotbalisté Sparty dostatek prostoru na chytrou kombinaci.

Prozíravou volbou letenského trenéra Jozefa Chovance bylo také nasazení mladého záložníka Martina Zemana. Aktivní hra po křídlech začala nést ovoce. V 16. minutě vyslal nadýchaný centr právě Zeman a Holendova hlavička jen těsně minula vzdálenější tyč.

Podceňovaný útočník se však dočkal hned vzápětí. Téměř totožnou situaci však podruhé nezahodil a pojistil domácím vedení. Oslabená defenziva hráčů v bílém dresu páchala až neuvěřitelné množství kritických chyb. Ukázalo se, jak moc jim ve středu obrany chybí zraněný kapitán Trousil.

Není divu, že se ve 22. minutě objevil osamocen před brněnskou brankou Bony Wilfried. Útočník z Pobřeží slonoviny zachoval chladnou hlavu a nedal gólmanu Lejsalovi šanci. V závěru prvního poločasu stoper Hubník upravil na konečných 4:0. Ve zbytku utkání už nebylo co řešit. Sparta si dokráčela k pohodlnému vítězství. Při jarním selhání se stejným soupeřem se začala hroutit její cesta za titulem. Ze včerejšího vystoupení mohli mít sparťané mnohem lepší pocit.

Gólový uragán Sparty...

Dokončení ze strany 24

Není divu, že se zjevil Bony Wilfried osamocený před brněnskou brankou. Útočník z Pobřeží slonoviny zachoval chladnou hlavu a nedal gólmanu Lejsalovi šanci. V závěru prvního poločasu pak stoper Roman Hubník ještě stihl upravit na 4:0. Tím gólový uragán skončil.

Druhé dějství už na konečném stavu nic nezměnilo.

Utkání se dohrávalo vlastně jen z povinnosti. „Brno udělalo několik změn v sestavě a hra se vyrovnala,“ vysvětlil Chovanec, proč převaha jeho svěřenců už nebyla tak jednoznačná.

Domácí si i tak dokráčeli k pohodlnému vítězství a Brnu oplatili loňskou porážku, která zastavila jejich už jasně narýsovanou cestu za titulem a připravila je o značnou část sebevědomí. To včerejší výsledek může přinést Spartě opačný efekt.