28. prosince 2009 17:45 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Hallydayovu operaci prověří lékařští experti, podle USA to byl 'masakr'

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Zpátky v životě. Rockový zpěvák Johnny Hallyday (na snímku z října loňského roku) musel podstoupit dvě operace vyhřezlé plotýnky. Po dvou umělých spáncích se nakonec v pondělí večer probudil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpátky v životě. Rockový zpěvák Johnny Hallyday (na snímku z října loňského roku) musel podstoupit dvě operace vyhřezlé plotýnky. Po dvou umělých spáncích se nakonec v pondělí večer probudil. | foto: AFP

PAŘÍŽ Francouzská justice pověřila dva lékařské experty, aby zjistili, zda někdo nese odpovědnost za zdravotní stav zpěváka Johnnyho Hallydaye. Známý rocker totiž říká, že málem zemřel kvůli nepovedenému chirurgickému zákroku.

Hallyday se koncem listopadu v Paříži podrobil operaci vyhřezlé plotýnky.

Odletěl pak do Los Angeles, ale kvůli silným bolestem musel být narychlo hospitalizován a znovu operován. Američtí lékaři označili práci francouzského kolegy za "masakr" a zpěvákovi příbuzní požádali o ustavení znaleckého kolegia k posouzení toho, co se stalo.

Ve jmenovaném kolegiu je neurochirurg a odborník na infekce. Jejich úkolem bude především posoudit způsob Hallydayova života ve vztahu k pařížské operaci, tuto operaci přesně popsat, stanovit, zda pacienta při pobytu na pařížské klinice nepostihla infekce, a zjistit, zda je Hallyday po fyzické a duševní stránce schopen vykonávat svou profesionální činnost.

Mají na to několik měsíců.

Stéphane Delajoux, který Hallydaye operoval v Paříži, proti ustavení kolegia nic nenamítal. Už předtím řekl, že jeho operace byla v pořádku.

Hallydayovi je 66 let. Na klinice v Los Angeles strávil přes dva týdny. Do domácího ošetřování byl propuštěn těsně před Vánocemi. Kvůli nečekané komplikaci musel zrušit závěrečnou část svého posledního turné.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz