Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Hašek a Tejc odcházejí do stínu, z něhož lépe odstřelí Sobotku

Své rezignace na stranické funkce účastníci lánské schůzky zabalili do volebního debaklu. Aneb slyš, Sobotko, teď je řada na tobě!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M14í22r23a 30K14o87z11á79k 2781639107242

Myslím, že Hašek a spol
Myslím, že Hašek a spol udělali další pitomost, že to složili před zasednutím ÚV, kde mohli obhájit svůj postup a navrhnout řešení, jak z těch sraček. Tak to dostanou do rukou ještě větší hajzli, kteří to prokázali sviňským podrazem na Zemana v prezidentské volbě 2003. Nezapomínejte byli to Sobotka, Zaorálek, Špidla, Gros.....
0/0
9.11.2013 11:29
Foto

P77a21v40e68l 44M11i14c67h24a10l 9173605433

Asi lžou furt, jen
my to nevíme. Pochybila moderátorka, obvykle se vítězům podkuřuje a nevhodné dotazy se nekladou. Lid chce harmonii, propadla se koruna, ať se pobaví. Už sama volba nefunkční strany fungující ve stylu vepřína je výmluvná. Třeba hledat qui prodest? Kdo vydělal na pádu koruny? 1 miliardu? Nebo víc?  Kdo inkasuje za maňáskové představení? To už nemá lepšího Speibla? Od medií odpověď nečekejme, ta mají svůj byznys, svůj kontext, svou kulturu.
0/0
8.11.2013 20:26
Foto

Mifrah

Demagogie pokračuje
Tento krát oranžová. Zatímco pravicoví političtí "zápasníci" takřka vše v minulém, vynuceně zkráceném, období kontumačně prohráli, nevzdávají se nadějí na prolongaci a prohlubování politické krize. Je to patrné nejenom z rádoby satirických poznámek vrcholných představitelů pravice k situaci v ČSSD, která je spíše tragická a má samozřejmě reálně existující pučistickou motivaci, ale i samotní "pučisté" svými nehoráznými odůvodněními svého politicky nezodpovědného konání přesvědčují celou společnost o trvající a prohlubující společenské nejistotě. Demagogický je především výrok o drtivé prohře voleb! Především tím, že takové tvrzení vůbec nevnímá volební klima ve společnosti a objektivně posouzené volební výsledky všech parlamentních stran. Především nízká účast voličů (daná nejenom subjektivními ale i objektivními důvody neúčasti potencionálních voličů), dále celkovým i stranickým "politickým vědomím" voličů po dlouhodobé retardaci, objektivní posouzení získaných voličských hlasů k dané politické základně, a dále pak posouzením relativity získaných parlamentních křesel k poměru historických (starých stran) a k novým stranám v parlamentu. Pokud například porovnáme poměr křesel historických stran, KSČM,ČSSD, TOP09 a ODS, se stavem stran nových, ANO, ÚTO a KDU-ČSL, pak  ČSSD zachránila v rozpolceném prostředí co se dalo. Mohlo to pro ni dopadnout mnohem hůře při reálné možnosti odlivu levicových voličů ještě více doleva. Pak by nepochybně nastala hned inovovaná pravicová varianta, ke které demagogové zprava i zleva nyní volají. Tedy koalice TOP, ODS, ANO a možná KDU. Zatímco realisticky uvažující politikové žádají hluboký parlamentní konsenzus a realizaci potřebných změn, pučisté a jestřábi zvedají bezostyšně hlavu a ští na všechny strany demagogické klamy a drápají rány nedávné minulosti. Bezprostředně po volbách jedni se radili s "nepolitickým" prezidentem a poté, bez akceptace politických souvislostí podrazili svému guru nohy už v začátku zápasu, druzí nejprve okatě spílali pučistům a poháněli právoplatného předsedu k rychlému konání. Nyní, kdy se situace začíná trochu standardizovat, jedni svými prohlášeními se farizejsky dovolávají důsledného naplňování realizace programových cílů a demokratických pravidel (což i politické nemluvně ví, je v dané situaci nemožné) a druzí jim, v zájmu posílení vlastních pozic, pomáhají vymýšlením neexistujících problémů (směna vlastnictví budov na hradě) a pomlouváním politických protivníků. Zcela nezakrytě tento trend demonstroval "nestranný a objektivní" novinář p. Pečínka v předpoledním vysílání ČT. Hlavně do všeho, i když o tom nic nevíme a jen se "domníváme", šťourat, aniž bychom něčím, třeba i 100 denním tichem, přispěli ke společenskému smíru.
0/0
8.11.2013 17:08
Foto

Pi

(ne) vítězství
Je vám líto pane Junku, že "Sobotkův" boj proti virtuálnímu puči neuspěl na 110 %? Je to zase jen takové nevítězství.
0/0
8.11.2013 11:55
Foto

Adam Junek

Nelítost
Hezký den,budete se možná divit ale cítím nelítost :) Sobotka není dobrý lídr pro sociální demokracii. Mně v zásadě vadí jen fakt, že Hašek nepokrytě lhal veřejnosti... ostatní souboje uvnitř strany ať si dopadnou jak chtějí :)
0/0
8.11.2013 12:25
Foto

Svaty

Křídlo Haškovců pod tíhou
Křídlo Haškovců pod tíhou vládních korýtek oslabí. Nazraje také čas na odpuštění Jeronýmkovi. Doufejme jen, že Chovanec bude ministrem dopravy, to bude celá země plná dep od Appianu.
0/0
8.11.2013 11:41
Foto

Murdoch

Nemálo na tom, že odstúpili z
Nemálo na tom, že odstúpili z funkcí v předsednictvu. Ještě to bude chtít trochu dotáhnout - minimálně Háša a Zimola musí dobře zvážit, zda si ponechat poslanecký mandát, nebo hejtmanství. A to bude teprv rána do vazu - popularita a preferenčí hlasy pro "oblíbené" hejtmany v řiti. Háša už asi tuší, že se jeho sen už nikdy nenaplní, zůstane je stigma přespříliš ambiciózního pučisty, který příliš tlačil na pilu. Mohl si počkat, jako čekal Nečas v ODSce, ale ambice a Mlhova vlídná náruč mu asi zastřela rozum:-) Buď jak buď, je tu ještě jeden pán - měl nějaké mrzutosti s diplomkou, ostatně stejně jako jeho "sextářka", s kterým by se měl Bohúš popasovat. Není radno mít na primátorské funkci v druhém největším městě takovéhleho fanouška. Pokud Háša složí hejtmana, tak druhá vlna může vzejít právě od "oblíbeného" primátora. Doufám, že ač nevolič ČSSD, jenž přeje úspěch maximálně tak J. Dienstbierovi, Bohúš zaměří své jařmo i na tohoto ptáčka a nějak lidsky se s ním rozloučí...
0/0
8.11.2013 13:46
Foto

Svaty

Upřímně budu rád, když ČSSD
Upřímně budu rád, když ČSSD bude následovat ODS a zaklepe bačkorama. Jedinej, kdo tam za něco stojí je Dientsbier a ten nemá podporu žádného regionu (kdoví proč asi...) a je bez možnosti se reálně stát předsedou a ukončit život havěti ve straně. Moc a korýtka je definitivně zaříznou, uvidíte. Jako mají problém s Evropskými penězi na krajské úrovni, bude se zatýkat na celostátní. Je jedno jestli se budou předtím nebo potom okopávat kotníky Lojzovi nebo Pepovi a jestli převládne Hašek melodyboys, tak to bude mít ještě rychlejší spád.  
0/0
8.11.2013 22:29