6. srpna 2018 19:49, aktualizováno 7. 8 7:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Prostějovsku shořely až tři hektary lesa, zasahoval i vrtulník

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse

Prostějov Až tři hektary lesního porostu v pondělí shořely u Otaslavic na Prostějovsku. U ohně ve špatně přístupném terénu zasahovaly desítky hasičů, povolán byl i vrtulník, který na hořící les vyléval vodu ze speciálního vaku. Byl vyhlášen třetí nejvyšší stupeň poplachu, hustý černý kouř byl vidět z velké dálky. Po 19:00 byl požár lokalizován a dál se nešířil. Nikdo nebyl zraněn, majitel škodu vyčíslil předběžně na 400 000 korun.

Požár lesního porostu v okrajové části vojenského újezdu Březina byl hasičům nahlášen odpoledne. V průběhu dne se u něj prostřídalo 17 hasičských jednotek včetně vojenských hasičů z Vyškova. „V součtu více jak dvě desítky cisternových vozidel a počet zasahujících hasičů přibližující se trojcifernému číslu,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasiči museli v hustém porostu natáhnout stovky metrů hadic. Vrtulníkem s vodním vakem pomohla policie, cisterny přivážely vodu k ohni ze tří čerpacích míst.

Vpodvečer po lokalizaci požáru ještě na několika místech vyšlehávaly plameny a porost doutnal. „Zahoření kořenů a plochy vyžadovalo důkladné oddělení a vytvoření bezpečnostní valu,“ popsal Hošák. „Ve večerních hodinách bude probíhat pouze dohled nad požářištěm se snížením počtu nasazených jednotek. Za lepších světelných podmínek v ranních hodinách bude rozhodnuto o navazujícím postupu,“ uzavřel. Příčina požáru lesa zatím nebyla stanovena.

ČTK
  • 0Diskuse